Far Cry 5 – NOVINKY – Vítejte v Montaně!

Severozápadní Amerika, majestátní vrcholky tyčící se nad zelenými políčky a farmami. Pro někoho zklamání, pro mě rozhodně ne! Ubisoft před pár dny vypustil ven sérii videí týkajících se nadcházejícího Far Cry 5.

Novinka se samozřejmě bude snažit překonat předchozí díly a být tou nejlepší z celé série. Povede se to? To se sice dozvíme až na začátku příštího roku, ale zatím vše vypadá velmi slibně. Samotný děj se bude točit okolo náboženského kultu terorizujícího venkovské vesničky a města v Hope County ve státě Montana. Téma sice vcelku tradiční, setkaly jsme se s ním v mnohých filmech, knihách a bohužel i v reálném prostředí, ale o to právě vývojářům jde. Far Cry 5 bude pravděpodobně titulem snažícím se i trochu si pohrát s vaší psychikou.

Ubisoft nejprve vypustil sérii, dosti znepokojujících, hraných trailerů, které už o hře něco prozradily. Mým nejoblíbenějším byl samozřejmě ten s kostelním zvonem. 🙂

Prostředí a děj tak bylo zčásti naznačeno. V další sérii trailerů jsme se ocitli již ve vyšperkovaném herním enginu a byla nám představena nějaká ta akce, která jde ve šlépějích předchozích dílů. Hodně zbraní a zvířata. Mnohem zajímavějšími jsou ale tři spoty představující nám herní NPC. Pastora Jeromeho Jeffriese, Mary May Fairgrave (:-)) a posledním je Nick Rye. Všechny tři postavy spojuje dosti pohnutý životní příběh, který došel až do okamžiku, kdy všichni tři musí pozvednout zbraně.

Dočkali jsme se také fan kitu, ve kterém najdeme několik dalších screenshotů z herního prostředí dokreslujících nám celkovou hru. Dozvěděli jsme se tak, že ve hře nebudou chybět letadla, tradiční luk a pejsek, který za vás bude trhat členy zvrhlého kultu. Hru je možné si již teď předobjednat v několika verzích, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 60 – 100 €.

Far Cry 5 rozhodně dokázal upoutat mou pozornost a je jisté, že čekání bude hodně dlouhé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *