Far Cry 5 – TÉMA – Vítejte v Hope County

Nový díl ze série Far Cry rozhodně nezklamal. V pořadí páté pokračování sice vychází ze zažité hratelnosti ve formě kombinace otevřeného světa a příběhu s pořádně trhlým záporákem, ale i tak zase dokáže pobavit.

Hory, řeky, lesy a dynamit. Tentokrát se z vysokohorského prostředí Kyratu dostáváme do amerických nížin. Hope County je oblast nacházející se ve státě Montana a přihodilo se tam něco, co není americké historii vůbec cizí. K moci se snaží dostat náboženský maniak Joseph Seed, který věří, že ho na zem seslal sám Bůh a on má povinnost se o Hope County postarat a dostat všechny na svou stranu, ať to stojí cokoliv.

Vy se v Hope County ocitáte po havárce s helikoptérou a samozřejmě zůstáváte tradičně na všechno sám. Nastolení pořádku a ukončení tyranie je jenom na vás. Bohužel jste hned vržení do akce, kdy musíte utíkat od místa nehody a sotva stíháte vnímat neskutečné prostředí americké přírody. Ubisoft si zkrátka s grafikou vyhrát umí a patří v současnosti ke špičkám. Scenérie z amerického venkova jsou mnohdy neuvěřitelné, a to patří i ke scénám, kdy jste pod vlivem zvláštních halucinogenních látek a zjevuje se vám sestra hlavního záporáka.

Co se týče samotné hratelnosti, tak jde zase o starý dobrý Far Cry. S téměř nekonečným množstvím munice budete Hope County zasypávat olovem. Tradiční vylepšování zbraní, možnost kladení min a vrhání dynamitu, vše uzpůsobené ke dvou základním stylům hrání – stealth a akčním přestřelkám. To na vás čeká při čištění oblastní od pomátnutých náboženských fanatiků. Novinkou je například záživné pilotování vrtulníků a využití jeho kulometů k likvidaci nepřátel.

Jak je již u Far Cry tradicí, vždy se setkáme nějakým způsobem se zvířaty. A tentokrát je to ve velkém. Nejenom, že máte k dispozici psa, který je schopen ukrást nepříteli zbraň, ale monstanské řeky jsou plné lososů, které můžete chytat. Aby toho ale nebylo málo, tak je tu ještě ochočený medvěd Cheeseburger, který poslouží jako jeden z nejlepších obránců ve hře.

Far Cry 5 tak má rozhodně co nabídnou a Ubisoft nepolevil ze svých nároků. Novinka z prostředí amerického venkova je pro fanoušky Far Cry prostě “must have”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *