Far Cry New Dawn – NOVINKY – Vážně potřebujeme další postapo záležitost?

To, že se chystá nový díl ze série Far Cry se rozkřiklo hned po jeho oznámení na letošních The Game Awards. Ubisoft ukázal příběhový trailer i prvních pár minut z hraní. Co všechno nám nabídne Far Cry New Dawn? Na to se teď společně podíváme.

  • Plánované datum vydání: 15. února 2019
  • Vývojář: Ubisoft Montreal
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Na začátek je asi dobré říct, že Far Cry New Dawn není další díl série, tedy Far Cry 6, ale jde o pokračování Far Cry 5. Jde o rozšíření, podobně jako Far Cry 3 a jeho Blood Dragon.

Far Cry New Dawn bude navazovat na jeden z možných konců Far Cry 5. Na zem dopadnou atomové bomby a svět zanikne, aby se mohl znovu zrodit. Hope County čekají změny a hlavní z nich je změna padouchů. I když se Joseph Seed v New Dawn objeví, nebudeme proti němu stát. Místo toho přišel Ubisoft s hrdinkami, které asi nikdo nebude mít problém zabít.

Hlavní postava se nejspíš bude dát customizovat. Hráč jede do Montany urovnat spory mezi jednotlivými gangy. Jako na začátku každého Far Cry se dostane do úzkých a bude muset bojovat o přežití od samého začátku.

Na New Dawn si sice ještě pár měsíců budeme muset počkat, fanoušci ale nejsou moc nadšení už teď. Prvním z problémů nové hry by mohlo být právě její zasazení. Máme RAGE, máme Fallout 76, obě hry nabízí svět po apokalypse a hodně barev. A protože hra vychází ani ne rok po pátém dílu, budeme hrát na stejné mapě s trochou úprav a v podstatě nulovou změnou gameplaye. I když přibudou expedice, díky kterým se podíváme za hranice mapy.

Osobně se těším na aspoň částečné oživení série díky barvám a sbírání všeho, co by se v postapo světě mohlo hodit. Myslím, že New Dawn musíme brát víc jako Blood Dragon než jako další díl, protože jedině tak si ho budeme moci užít. Proč se pozastavovat nad tím, že vás může doprovázet zmutované prase?

Zatím vypadá jako největší problém rychlé vypuštění další Far Cry hry. Nikdo nechce, aby i u téhle série klesla kvalita jednotlivých dílů, jenom kvůli ždímání peněz z hráčů. U New Dawn bude pro hodně hráčů rozhodující cena. Nejde o nový díl, ale stejně musíme zaplatit 45€. Bude tedy lepší počkat si na slevu a dokoupit si hru do sbírky potom. Na druhou stranu věřím, že hra bude natolik kvalitní, aby se hráčům vyplatilo si ji pořídit a užít si nový příběh ze staré dobré Montany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *