Farming Simulator 22 – RECENZE – Nejvyšší čas vyrazit na pole!

Farming Simulator je skoro bezkonkurenční ve své kategorii, která si drží svoje fanoušky, hru drží při životě mody a na první pohled toho moc nemění. Nový díl s číslem 22 si ale připravil řadu novinek a protože se hra objevila na Game Passu, není důvod ji nevvyzkoušet.

  • Datum vydání: 22. listopadu 2021
  • Vývojář: Giants Software
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Farming Simulator dokáže být neuvěřitelně náročná hra, hlavně pro začátečníky. Všechny její funkce jsou dobře popsány v menu hry – co a jak máte dělat, kdy sázet, kdy sklízet… ale když nepoznáte rýč od motyky, čeká vás spousta práce. A i pro zkušené hráče má Farming Simulator připravenou výzvu, čas. Opečovávat pole je zdlouhavá práce, i když využíváte pomocnou AI sílu.

Očividnou změnou a posunem v série je nové grafické zpracování. Modely zemědělské techniky jsou vytvořeny s důrazem na nejmenší detaily. Políčka a krajina kolem nich je více než malebná a když se nesnažíte dohlédnout na konec mapy, užijete si prostředí kolem sebe.

Vaším hlavním a jediným úkolem je farmaření. A i když to zní očividně, máte na výběr z tolika aktivit, že si brzy budete muset udělat seznam. Prázdný kus pole jenom čeká na semínka, ale udete pěstovat obilí, řepku, kukuřici? O každou plodinu je potřeba se starat trochu jinak a výnosy za sklizeň se taky liší.

Tím se dostáváme k jedné z velkých novinek, už v základní hře jsou roční období, věc dřív vyhrazená jenom modům. Plodiny se dají sázet na pole v určitých měsících a taky se dají jindy sklízet. Takže musíte nejen přemýšlet, ale i plánovat dopředu.

Další otázku, kterou si tady položíte je, co chci prodat a s čím mám ještě nějaké plány? Novinkou je i produkce. Nemusíte otrocky odvézt sklizené obilí a jet zpátky na pole. Místo toho můžete zajet do mlýna a vaši vlastní mouku předat pekařům. A tady to nekončí, chléb z vašeho vlastního políčka můžete přivézt na farmářské trhy. Podobný postup vás čeká při výrobě oleje nebo vlastního vína. Najednou je celé farmaření mnohem smysluplnější.

A nejlepší na tom je, že na nic z toho nejste sami. Kooperativní multiplayer vymění AI pomocníky za ty skutečné. A pomalu plynoucí čas při farmaření se podstatně zrychlí. Možná se za jedno sezení nestanete magnáty v nejbližším okolí, ale hezky si pokecáte s přáteli a odvedete kus práce. Aspoň virtuálně.

Farming Simulator 22 má pořád nějaké mouchy, i když jde v řadě o jedenáctý díl. Mohli by se vývojáři konečně zbavit 2D textur? Rozhodně. Překáží gameplayi? Vůbec. Všechno souvisí se vším a i když některé nedokonalosti zamrzí, hru rozjedete i na pracovním laptopu a farmařit můžete odkudkoliv. Hra je samozřejmě dostupná na Steamu a dalších obchodech, jak už jsem zmínila na začátku je momentálně i na Game Passu.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *