Farthest Frontier – NOVINKY – Středověký survival bez ničivé katastrofy!

Farthest Frontier vám dává do rukou podobně jako třeba Frostpunk nebo Survivng the Aftermath skupinku uprchlíků. A i když tahle konkrétní skupina neutíká před žádnou živelnou katastrofou, jejich dobro leží jenom ve vašich rukách, stejně jako jindy. Jde totiž o budovatelskou strategii s prvky survivalu.

  • Datum vydání: 9. srpna 2022
  • Vývojář: Crate Entertainment
  • Platfomy: Microsoft Windows, macOS

Neblíží se extrémní mrazy ani horda zombíků, tak co? No, jsme ve středověkém světě s tvrdými pravidly a vysokými daněmi. Obyčejným lidem toho moc nezbývá, zatímco si místní zbohatlíci, šlechta a vládce plní kapsy a břicho jejich tvrdou prací.

Tak se stane, že se skupina těch, kteří toho mají opravdu dost dohodne, dají dohromady karavanu. Vydají se na vlastní pěst napříč divočině a všemu, co jim dosud známý i ještě neprobádaný svět může nabídnout.

Všechno začíná nejdůležitější volbou. Kam plácnout první budovu? Blíž k lesu, aby to dřevorubci neměli daleko a stejně tak lovci? Nebo radši na otevřenějším prostranství, kde by se dalo vybudovat moc hezké pole s obilím tak akorát po kolena, aby se v něm nikdo neschoval?

Na náhodně generovaných mapách se můžete pustit do těžby jednoho z 14 zdrojů, vybrat si, co bude vám svěřená skupina jíst mezi 17 druhy potravin a nakonec rozhodnout, která z 10 plodiny by se hodila na pole kolem města. Všechno, co vytěžíte nebo vypěstujete má další použití.

A protože jsme ve středověku, gameplaye se dotknout i takové nepěknosti jako nemoci a občasné nájezdy lupičů. Hra tím přidává takovou hezkou výzvu navrch, kdyby se vám zdálo, že přežít s trochou surovin, v zimě a bez pořádné zásoby jídla je moc jednoduché.

Farthest Frontier je příjemná survival budovatelská hra, která možná na začátku trochu zavaří nováčkům, ale jinak není nějak náročná. Musíte přijmout fakt, že tohle není jenom o budování a vaše městečko nebude to největší nebo nejhezčí. Je potřeba soustředit se na menší cíle a užívat středověkou atmosféru.

Hra je zatím ve své Early Access fázi. Zdrží se tam asi rok, než vývojáři doladí menší technické problémy a gameplay. Taky by měl přibýt nový obsah jako jsou další budovy nebo suroviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *