Farworld Pioneers – Trochu vesmírná Terraria!?

Farworld Pioneers hned na první pohled nápadně připomíná jistou jinou hru – ve které se objevíte jen tak mezi ničím, budujete si základnu, objevujete a hledáte co by – a to všechno jenom ve dvou rozměrech a s jasně viditelnými pixely. Mám na mysli samozřejmě Terrariu, ale Farworld Pioneers slibuje víc než to.

Datum vydání: 30. května 2023

Vývojář: Igloosoft

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Farworld Pioneers oficiálně vyšla včera a to jak na Steam, tak na Xbox Game Pass, kde si ji můžete stáhnout a nainstalovat v rámci předplatného. Na PlayStation vyjde o trochu později, tj. 14. června.

Stejně jako u již zmíněné Terrarie se i tady hráč dostává do otevřeného světa, který může prozkoumávat do stran, nahoru i dolů. Snad jedinou změnou je, že jste členem posádky ztroskotané na mimozemské planetě a měli byste se pokusit ji zase opustit. Hned potom, co najdete potřebné suroviny a vycraftíte si loď nebo něco tomu podobného. A jak se dá asi čekat, nejste na planetě sami. Jsou tady nepřátelští obyvatelé, jiné druhy inteligentních nájezdníků a taky pár členů vaší posádky.

Hra je otevřený sandbox, obrazovka se posunuje s tím kam zrovna jdete a jestli jste někdy zkoušeli Starbound nebo Terrariu není potřeba vysvětlovat ovládání. Aby to nevyznělo jako reskin jiné hry, Farworld má co nabídnout sám o sobě. Třeba systém členů posádky není omezený jenom na chodící obchodníky, ale můžete si nadiktovat, co má AI dělat. Takže už se nemusíte zdržovat těžbou základních surovin a když je potřeba máte u sebe podpůrného střelce.

Jakkoliv užitečné a zábavné je úkolovat umělou inteligenci, nemá to na tu pravou a nefalšovanou lidskou. A i tahle hra má samozřejmě multiplayer, ve kterém můžete svou základnu rozšiřovat za asistence svých kamarádů.

Farworld Pioneers rozhodně potěší všechny fanoušky Terrarie a podobných her. Dostanete nové zasazení, trochu jiný příběh, ale v jádru je to pořád to stejné. Jde hlavně o crafting a objevování dungeonů a to není úplně špatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *