Fe – RECENZE – Pěkné zpracování ale co dál?

Fe je neuvěřitelně jednoduchá, akční adventura, která vyšla začátkem února tohoto roku. Hráč se stane malým zvířátkem, vzhledem připomínajícím lišku s opravdu silným hlasem. Víc, než zápletka hra zaujme spíš grafickým zpracováním, které přenáší hráče do kouzelného světa plného fantazie. Za touto hrou stojí studio Zoink a Electronic Arts.

Datum vydání: 16. února 2018

Vývojář: Zoink

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One

Mohlo by se zdát, že Fe je pro mladší hráče (čtěte děti), ale už úvodní část hry by měla všechny přesvědčit o opaku. Začínáte jako mladě jakéhosi poddruhu lišky a samotní uprostřed lesa musíte zjistit co a jak. Víte jenom to, že s ostatními druhy v lese komunikujete pomocí zpěvu a čím víc drtíte tlačítka, tím hlasitěji Fe zpívá. A i když to vypadá, že úkolem hráčů je pomoct Fe přežít v lese, mám pocit, že vývojáři se snaží donutit hráče přemýšlet o životním prostředí a všech problémem s tím spojených.

Vašim úkolem je získávat spojence po celém lese a dostávat se do lokací, které by jinak byli nepřístupné. Spřátelené druhy Fe následují a svými jedinečnými písněmi odemykají nové lokace a funkce. Časem se jejich písně naučíte a budete se moci vydat na průzkum na vlastní nebezpečí. Musíte jenom nasbírat dostatek růžových krystalů, za které si pak můžete nakoupit nové věci. Přesto, že zpěv vás dostane dál ve hře, musíte se naučit občas mlčet. Nepřátelské stroje musíte v tichosti obejít a vyhnout se potížím.

Jak už jsem naznačila na začátku, Fe je opravdu jednoduchá hra. Běháte po lese, sbíráte růžové krystaly a hledáte nové spojence. Jakmile se naučíte jejich písně, můžete se posunout dál. K tomu si občas přikoupíte nějakou novou schopnost jako třeba lezení po stromech. Fe vypadá naprosto kouzelně a stejně dobře si stojí soundtrack. Otázkou je, jak dlouho dokážete u hry sedět. Přece jenom pobíhání s ostatními zvířátky po lese časem omrzí, i když EA na svých stránkách tvrdí něco jiného. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi hra líbí nebo ne, kromě pěkné grafiky a soundtracku nemá moc co nabídnout.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *