Feudal Alloy – NOVINKY – Skvělý kousek od českého studia

A pak, že nemáme být na co hrdí! Znojemské studio Attu Games vydalo dlouho očekávanou hru Feudal Alloy v metroidvania konceptu. 

Feudal Alloy je směsicí především těchto aspektů – skvělého grafického zpracování, středověkého RPG a robotů. Roboti a jiná mechanická zařízení jsou sice tématy, která by se na první pohled mohli zdát příliš vzdálená od středověké společnosti ale opak je pravdou. Vše do sebe zapadlo skvěle. Hlavní hrdina Attu, jehož jméno nalézáme i v názvu studia, je robotem s akváriem místo hlavy. A ano, v akváriu plave rybička. I bez hlubších kulturních a herních znalostí musí být hned všem jasné, že tohle prostě pochází od Čecha! Akvaristika a záliba ve středověku je prostě naše. 

S Attu budete ve 2D putovat skvěle artově zpracovaným světem a snažit se moc neumírat. Můžete vylepšovat meč a brnění robota, získávat zkušenosti a uplatňovat je ve skill tree, který je rozdělený na útok, obranu a chlazení. Chlazení reprezentuje ve Feudal Alloy staminu – robot se přece nesmí přehřát – a místo klasického health baru zde nalézáme množství oleje, které Attu potřebuje k bezproblémovému fungování. 

I přesto, že Feudal Alloy nenabízí žádný hluboký storyteling, tak se jedná o skvělou hru na odreagování díky těmto důvodům: Můžete hrát jak na PC, tak na Nintendo Switch. Hra se odlišuje opravdu skvělým grafickým zpracováním. V jednoduchosti je krása. Jednoduchá metroidvania hráče mnohdy uspokojí více než leckterý AAA titul. 

Na Steamu najdete Feudal Alloy za příjemných 14,99€ a vystačíte si bez problému na desítku hodin nestereotypního hraní. V průběhu hry se z vašeho robůtka bude stávat zkušený válečník s jedinečnými skilly a zbrojí. Hra je samozřejmě dostupná v češtině a dostala se do finále v rámci nejlepšího indie konceptu hry v roce 2017. 

Rybou ovládaný robot ve středověku se prostě jen tak nevidí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.