FIFA 17 představuje v prvním teaseru Frostbite engine – NOVINKY

Když se nějaké vývojářské studio chystá vydat novou hru, snaží se ji všemi možnými prostředky zprofanovat. Jak se říká „špatná reklama, také reklama“. To ale v tomto případě naštěstí rozhodně neplatí. Marketingové a PR oddělení v EA Sports se tentokrát opravdu vyšvihlo. Vydali totiž první teaser trailer na novou generaci fotbalového simulátoru FIFA, pořadové číslo 17.

Z videa samotného dýchá pořádná atmosféra a není vůbec divu, že má toto (zhruba minutové) video již tolik zhlédnutí na YouTube. Příjemné překvapení se odehraje již na začátku, kde svým hlasem (a pravděpodobně i hlasem celé kampaně) promluví portugalský kouč José Mourinho, který aktuálně působí v Manchesteru United. „Lidé říkají, že fotbal se nemění, my to ale vidíme jinak,“ slyšíme od tohoto ikonického manažera hned v úvodu, pochopitelně s jeho notoricky známým přízvukem. Následně přijde věc, která mi (hned po Mourinhovi) vyrazila dech – prostřihy s gameplay záběry ze starých dílu série FIFA, to aby bylo vidět, že fotbal se skutečně mění. Pak už jen vidíme čtyři hlavní tváře nové FIFy a to záložníka německého Dortmundu Marca Reuse, mladého Jamese Rodrigueze z Realu Madrid, útočníka Manchesteru United Anthonyho Martiala a belgického reprezentanta Edena Hazarda; pro fotbalové veterány se jedná o velmi zvučná jména.

Hned po prostřizích s těmito „spielmachry“ následují scénky, které mají napovídat, že nová FIFA bude mít nový grafický kabátek a především to, že poběží na novém enginu – Frostbite Engine. Vidíme v nich pochopitelně i tváře celé kampaně FIFA 17, tedy Martiala, Jamese a například i u postranní čáry gestikulujícího trenéra, který klidně může znázorňovat Josého Mourniha, čili i on by mohl být ve hře zvěčněn. Aby toho nebylo málo, dozvěděli jsme se pochopitelně i další užitečná data o hře samotné. Například to, že vyjde 29. září a to na PC, Xbox One a PlayStation 4, ale i na Xbox 360 a PlayStation 3, takže i konzole staré generace; nový engine tam ale nenajdete. O hře ještě hodně uslyšíme a to konkrétně na akci EA Play 12. června. Takže fotbalový fandové, těšme se na konec září a pamatujme, že „fotbal se mění“!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.