FIFA 17 se prý na staré generaci konzolí vůbec nepovedla – NOVINKY

Nový ročník fotbalového simulátoru FIFA, jako již kultovně, vychází jak na PlayStation 4, Xbox One a PC (tedy na nejnovější herní zařízení), tak ale i na konzole tzv. staré generace, tedy klasicky PlayStation 3 a Xbox 360. Abychom si to ujasnili, první FIFou, která vyšla i na nové konzole byla FIFA 14, jenomže od té doby uběhly již tři roky a nové FIFy stále vychází i na starší konzole PlayStation 3 a Xbox 360. Logicky každého z nás to nutí přemýšlet, co je u starých konzolí jinak, respektive co je u next gen konzolí lepší.

Docela pozoruhodný je fakt, že až do ročníku 17 byly tyto hry téměř stejné, rozdíl bude pochopitelně v počtu detailů a celkově bude grafický požitek ze hry lepší na nových konzolích. Ovšem velký rozdíl přichází s novou FIFou 17, která přináší zbrusu nový ledový engine Frostbite. S tím se pojí jednoduchá záležitost – starší konzole Xbox 360 a PlayStation 3 nemají takový výkon, aby dokázali na plno krmit „nenažraný“ Frostbite Engine. Tím pádem se pro majitele výše uváděných konzolí omezí jedna z hlavních devíz nové FIFy – příběhový mód Cesta. Tím se dostáváme k zajímavé otázce, především na vás, majitele PlayStation 3 nebo Xboxu 360, kteří si nejste jisti s koupí nové FIFy – má vůbec cenu kupovat novou FIFu, když pro vás přinese minimum inovací. Pochopitelně jasným argumentem je multiplayer, na který většina zarytých hráčů této sportovní klasiky přesedlá.

Tím pádem, sečteme-li všechno dohromady, tak nám vznikne něco, co je bezesporu FIFA, ale více se podobá té s číslovkou 16, než jinak. Navíc se EA musí poslední měsíc potýkat s častou nevolí zákazníků, neboť ti si stěžují, že prodejní kampaň hry FIFA 17 je stejná jak pro staré, tak pro nové konzole, což je pochopitelně špatně. Tím pádem má poslední FIFA trochu vadu na kráse, neboť taková reklama pochopitelně nemůže být žádoucí, ovšem jak se říká – „špatná reklama, také reklama“, nebo ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *