FIFA 18 – NOVINKY – Nasajte atmosféru s druhým dílem Journey

Na akci EA Play, která, jako již poslední rok, není oficiálně součástí videoherní konference E3, bylo představeno spoustu her. Například nové Star Wars Battlefront 2, zajímavě vyhlížející kooperační hříčka Way Out nebo právě smršť každoročních sportovních simulátorů. NHL, Madden, NBA Live nebo právě FIFA, o které se dnes pobavíme. Například pro mě je každoroční očekávání série FIFA vždy skvělá část roku, neboť se již těším, co se v mé oblíbené hře zase změní, bohužel poslední dobou je těchto změn méně a méně. Ročník FIFA 17 byl pro mě přelomovým například v tom ohledu, že jsem přecházel z PC na konzoli, ale hlavně FIFA přecházela na nový engine, který hru změnil k nepoznání. FIFA 18 toho v sobě ale moc nemění, což je zásadní rozdíl od posledního dílu. Nebo, abychom byli úplní, nám to vývojáři dostatečně neukázali.

Nejdříve si rozebereme to, čím vývojáři útočili hned od začátku a to je Cristiano Ronaldo (CR7), tedy nová tvář nové FIFy, která ale tipujeme zůstane na přebalech naší oblíbené FIFy ještě pěkně dlouho; vzpomeňme, jak dlouho byl na obalu takový Lionel Messi. Každopádně Cristiano Ronaldo se objeví i v příběhovém režimu Journey, který se dostává do svého pokračování. Alex Hunter si odbude svou premiéru za reprezentaci, najde si přítelkyni a jisté není ani jeho setrvání v anglické Premier League, ale víc již nechceme prozrazovat, navíc o moc více informací sami nemáme.

Každopádně nová FIFA 18 bude chtít hrát na atmosféru. Jako vzor si berou atmosféru vyprodaného stadionu Antonia Vespuciho nebo La Bombonera, což jsou jihoamerické fotbalové svatostánky argentinských fotbalových akademií River Plate a Boca Juniors. Atmosféra na těchto stadionech se prý nedá rovnat evropským koutkům fotbalové slávy. Toho jsme si vědomi, ale víme rovněž i to, že již ve FIFě 17 autoři chtěli pozvednout atmosféru, ale nějak to nevyšlo, tušíme tedy, že v 18ce se budou muset skutečně vyšvihnout. Otázky otevírá i téma nové ligy, letos to podle nejnovějších spekulací vypadá na čínskou první ligu, ale nic zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Autoři hry mají ještě čas všechny novinky sesumírovat, hra koneckonců vychází až v září, konkrétně 29. 9. a to na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.