FIFA 18 – NOVINKY – Sparta, nový driblink a další novoty

Datum vydání nového ročníku fotbalového simulátoru se nezadržitelně blíží a v EA Sports to moc dobře ví. Skrze sociální sítě nám tak servírují vždy nějaké to promo video, které velice pěkně ukazuje, jakých novinek se tento rok dočkáme. Začít můžeme hned „z gruntu“, neboť hvězda z titulky Cristiano Ronaldo se nechala nasnímat, jak děla svou oblíbenou zasekávačku patou (fotbalisté jistě pochopí), čili ta bude mít v jeho podání ve hře skutečně reálnou podobu. Po Ronaldově chvilce slávy pak následovaly ještě tři videa a jedno velké oznámení.

Oznámení si nechme na konec, pojďme se nyní věnovat skutečně novým herním technikám. Začít můžeme s přepracovanou technikou centrů. Vývojáři přepracovali zahrávání centrů na náběh spoluhráčů, máme tedy nově vypadající lobované centry, rychlé centry a především oblíbené střílené centry, které v sérii FIFA bůhvíproč chyběly. Centry jsou zajímavým zpestřením, ale tou skutečnou novinkou je zcela nový driblink. Díky technologii Real Player Motion lze nasnímat velké množství hráčů za účelem zobrazení jejich typického driblinku. Ve hře bude vidět skutečně mnoho stahovaček a rychlých průniků, skvostem se pak stanou akce jeden na jednoho. Ještě si dovolím vypíchnout jednu novinku co se týče driblinku, kterou nová FIFA přinese – klička s obhozením hráče. Nově totiž budete moci poslat míč kolem obránce a oběhnout jej z druhé strany, což je velmi častá finta ve fotbale.

Třetí a poslední novinkou uvnitř herního enginu je přepracovaný systém formací a týmových stylů. Totiž, nyní si budeme moci vybrat z několika nových herních stylů, a přizpůsobit jim svou hru. Podpora hrotu, roztažení hry do stran a následná podpora hrotu nebo třeba tolik oblíbené narážečky, to vše půjde v nové FIFě nastavit a naučit se s tím hrát. Nicméně poslední novinku, podstatnou především pro české publikum jsem si nechal na konec. Ne, bohužel se nevrací komentář Míry Bosáka, ale vrací se jeden český klub. V nejnovějším ročníku fotbalového simulátoru FIFA totiž bude pražská Sparta. AC Sparta Praha je oficiálním přírůstkem do „Zbytku světa“ a to se všemi jejími letními novými hráči. Zatím tedy je se na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *