FIFA 18 – TÉMA – Jak silný je náš jediný zástupce Sparta?

Letošní ročník fotbalového simulátoru FIFA je v něčem speciální. Speciální především pro nás, české hráče. Po dlouhých letech se totiž opět objevuje ve hře zástupce českého klubového fotbalu. Je to pražská Sparta. Dlouho se spekulovalo, zdali se v nejrozšířenějším sportovním simulátoru a dost možná jedné z nejhranějších her objeví opět česká 1. Liga, nestalo se. Hráči tedy pojali spekulace, jestli se nemůže objevit alespoň jeden ze zástupců v kategorii Zbytek světa, kde se obvykle objevují týmy, které nemají ve hře zastoupení celé ligy (namátkou týmy z Řecka, Finska nebo Ukrajiny). A hle, to se nakonec jevilo jako velmi pravděpodobné a, ač to zní možná neuvěřitelně, podařilo se do letošního ročníku FIFA 18 protlačit českého zástupce.

Již před vydáním hry nás ale rozhodně zajímalo, jak si Sparta v novém ročníku fotbalového simulátoru FIFA stojí. U FIFA 18 mám odehráno již zhruba 8 až 10 hodin a troufám si říct, že Sparta rozhodně není tak slabým týmem, jakým by kdo čekal; a naštěstí si neberou příklad z té opravdové Sparty, která sbírá kritiku kudy chodí. Tak tedy pojďme k jádru věci – hodnocení hráčů AC Sparta Praha. Jsem si jistý, že nejlépe hodnoceného hráče (záměrně neříkám „nejlepšího“) jistě uhodnete, je jím se 79 CLK Tomáš Rosický. Na druhém místě jsou shodně Francouzi Biabiany a Mavuba s hodnocením 75 CLK. Za nimi v těsném závěsu hrotový útočník rakouské národnosti Marc Janko se 74 CLK body.

Na metě 73 CLK bodů se konečně dostane na další české borce. Tuto metu zahřívají hned čtyři hráči: Turek Semih Kaya, srbský rychlík Srdjan Plavšič a český tandem ve středu hřiště Lukáš Vácha a Lukáš Mareček. Další lehký skok k hodnotě 72 CLK bodů náleží trojici Čechů: David Lafata, Michal Kadlec a Josef Šural. Škatulka se 71 CLK body zůstává opět pouze pro zahraniční hráče a přou se o ní levý bek Costa a španělský křídelník Néstor. Další zastávka je u hranice 70 CLK bodů, která náleží africkému středopolaři Mandjeckovi, izraelskému běžci Ben Haimovi a Václavu Kadlecovi. Sestupme společně pod hranici 70 bodů a to konkrétně k 69 CLK bodům. Ty si pro sebe urvali křídelníci Vatajelu a Karavajev a český fotbalista Martin Frýdek. Následuje samozřejmě hranice 68 CLK bodů. Na tomto piedestalu se tyčí pouze gólman David Bičík. Přistupme proto rychle k 67 CLK bodům, které také zůstaly pouze pro jednoho hráče a tím je univerzální útočník Lukáš Juliš. 66 CLK bodů je na tom rozhodně lépe, neboť sem mimo stopera Štětiny a krajního beka Zahustela zapadá i mladý Michal Sáček. Za zmínku pak stojí už asi jen Vukadin Vukadinovič s hodnotou 65 CLK, po něm totiž následují pouze tři hráči: Dúbravka (63 CLK), Civič a Vorel (oba 62 CLK).

Jak je vidno, rozdíly ve Spartě jsou, dohromady ale tento tandem party skvělých hráčů dává hodnocení celému týmu o hodnotě 3,5 hvězd, což zahrnuje Spartu po bok evropských klubů jako je CSKA Moskva nebo Celtic Glasgow. Hodnocení hráčů ve Spartě je řekl bych povedené a podobá se skutečnosti, podobně jako je tomu u povedených obličejů hráčů, ale o tom až třeba jindy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.