FIFA 19 přinese přepracovaný systém střel – NOVINKY

Pro fanoušky fotbalu je fotbalový simulátor FIFA naprostým základem. Když je venku ošklivo a není úplně nejlepší nápad vzít kopačák a vyrazit čutat, přichází na řadu právě FIFA – virtuální zprostředkování fotbalu. Na konferenci EA Play v kalifornském Los Angeles byla poprvé odkryta nová FIFA 19. Ta se opět polepší od minulého ročníku. Hlavní inovací, nebo spíše novinkou, je oficiální licence na UEFA Ligu Mistrů, UEFA Evropskou Ligu a UEFA Super Cup. Licence na tyto největší evropské klubové soutěže jsou velkou novinkou a nejeden fanoušek se na přítomnost Ligy Mistrů těšil. Tyto pohárové soutěže ale nejsou jedinou novinkou.

Mnohých inovací se dočkala manipulace s míčem, hlavně pak střelba. Ta u FIFy 18 a u všech předtím fungovala poměrně jednoduše. Stačí zmáčknout tlačítko pro střelbu a hráč míč kopne na branku. Vtip je v tom, že ať už je hráč kdekoliv, pokusí se o tu nejlepší střelu, jakou kdy udělal. To zavání nerealističností. Už jen proto se rozhodli vývojáři, že tuto funkci musí trochu poštelovat. Ve FIFě 19 střílení už nebude tak snadné. Vaším cílem bude stisknout tlačítko pro střelbu a ve chvíli, kdy se hráč už už rozhoduje prásknout do míče, stisknout tlačítko ještě jednou. Tím se vám může podařit vyprodukovat perfektní, nebo alespoň lepší střelu než předtím.

Kromě střelby chtějí vývojáři vypilovat i obírání o míč, které je také velmi primitivní a nerealistické. Jak hra bude vypadat, to uvidíme až v září, kdy FIFA 19 vychází na PlayStation 4, Xbox One, PC, Mac a dokonce i Nintendo Switch. Podle toho, co vývojáři ukázali na E3 se máme na co těšit. Zdaleka ale nebylo ukázáno vše a během letních prázdnin by se ještě mnoho informací mělo vynořit. Těšme se tedy společně na zbrusu nový fotbálek, který nabídne znovuzrozené klasické ovládací prvky a k tomu Ligu Mistrů a Evropskou ligu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *