Film podle Papers, please! je konečně dostupný – NOVINKY

Vzpomínejme, kdy nás naposledy nadchl film podle videohry. Aby bylo jasno, filmy a videohry jsou úzce spjaty, avšak daleko častější je to, že nějaké to vývojářské studio se chytí komerčně úspěšného filmu, a udělá z něj komerčně úspěšný videoherní titul. Vidíme to například u Harryho Pottera či Star Wars. Mockrát se ale neděje, že by filmaři využili k podobnému zviditelnění hru, podle které sestaví film. Jak říkam, moc často se to neděje, ale dnešek bude výjimkou potvrzující pravidlo, svého finiše se totiž dočkal film Vaši dokumenty, podle videoherního titulu Papers, please!, který se na úrovni indie titulů řadí k těm nejzajímavějším a nejlepším.

Videohra a podle ní zpracovány film zachycuje atmosféru dystopické alternativní Evropy, kde se sebou sousedí několik autoritářských státních zřízení. A vy nepracujete jako nic menšího, než celník na hranicích se státem, se kterým jste ještě nedávno byli ve válečném stavu. Předpokládám, že množství zápletek se vám v hlavě rodí samo a rozhodně je dobré si před zhlédnutím snímku hru zahrát, litovat zaručeně nebudete. Osobně bych Papers, please! ohodnotil jako jednu z nejlepších indie her, které si můžete zahrát, ne-li rovnou tu nejlepší.

O snímku produkovaném a natáčeném na motivy hry Papers, please! se spekulovalo již delší dobu, nyní ale přesně víme, jak doplňující film vypadá. Ke shlédnutí jej naleznete na YouTube, případně i na Steamu, kde je k mání pochopitelně i celá hra od Lucase Popa. O scénář a režii se postaral Nikita Ordynskij, kterému je třeba vyseknout poklonu, neboť dostal do filmu i vcelku věhlasného herce Igora Savočkina. Film je na YouTubu i ve 4K a s českými titulky, přitom se jedná o krátkometrážní film, jeho konzumace vám tak nezabere více než 15 minut (i s přípravou pražené kukuřice). Já osobně jsem film na ČSFD ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, což je hodnocení, které je hodno filmu podle kvalitní videohry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.