Final Fantasy – TÉMA – Jak se vyvíjela více než dvacet let stará série?

03. 01. 2019 Lucie Trinerová
771 zhlédnutí

Série, který čítá neuvěřitelných patnáct titulů z hlavní série, a k tomu navíc ještě další čtyři vedlejší hry. Final Fantasy má stále nespočet fanoušků po celém světě, ikdyž je tomu již přes dvacet let, kdy vyšel první díl.

Začátky této série nejdříve vůbec nevypadaly růžově. Vydavatel Square se totiž v roce 1987, kdy vyšel Final Fantasy I, potýkal s velkými finančními problémy, a tak to vypadalo, že po vydání prvního dílu zkrachuje. Toto RPG však zaujalo tolik lidí, že jeho úspěch zachránil firmu před koncem. Vývojářům tak nic nebránilo v tom, aby se hned pustili do příprav druhého dílu, který v Japonsku vyšel hned v roce 1988. Final Fantasy III vyšel o dva roky později, kdy také poprvé vyšel první díl v USA. V Evropě jste si Final Fantasy, a to konrétně Final Fantasy VII, mohli poprvé zahrát až v roce 1997.

Hlavním tvůrcem světa Final Fantasy je Hironobu Sakaguchi, který navhrl první díl. Tento japonský vývojář se narodil v roce 1962 a z počátku směřoval zcela jiným směrem než k vývoji videoher, jelikož se věnoval hudbě a byl součástí řady kapel. Do Squaru se dostal, když si při studiu potřeboval přivydělat na nový počítač. Jeho největší úspěch se z počátku jmenoval Fighting Fantasy, ale nakonec byl 18. prosince 1987 vydán pod názvem Final Fantasy. Sakaguchi v dalších letech dohlížel na vývoj následujících dílů. V roce 2001 zkusil štěstí na filmovém poli, kdy zrežíroval animovaný film Final Fantasy: The Spirits Within, který byl velkým neúspěchem, když prodělal skoro 94 milionů dolarů. Poté, co se Square v roce 2004 spojil s Enix Corporation, a tím pádem vznikl Square Enix, Sakaguchi opustil tuto firmu a založil Mistwalker, který vydal tituly jako např. Blue Dragon či Lost Odyssey.

Úspěch titulů Final Fantasy také těží z toho, že má každý díl svůj vlastní svět, a tudíž si ho hráči mohou užít, ikdyž neznají předchozí části. Série není omezena ani platformou, jelikož si ji můžete zahrát jak na PlayStationu, tak na Xboxu i PC.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0