Finding Paradise – NOVINKY – Snad se již brzy dočkáme

Freebird Games, tak zní jméno studia, které se dokázalo proslavit hned první jejich hrou, která se dostala na Steam, a v průběhu letošních vůbec prvních Steam Awards v průběhu zimních slev se objevila dokonce i mezi pěti nominovanými hrami v kategorii “Nebrečím, jen mám něco v oku” a místo mezi těmito tituly si opravdu rozhodně zasloužila. Přitom se jedná vlastně o pouhopouhou jednoduchou adventuru s velmi jednoduchou grafikou, která by nikoho neuchvátila již před 5 lety, kdy tato hra vyšla. A přesto s nádherným soundtrackem a ještě nádhernějším příběhem dokázala tato hra dosáhnout obrovské popularity a 97% kladného hodnocení.

A nyní, konečně, se v roce 2017 dočkáme již tak dlouho očekávaného pokračování, které nám bylo již léta slibováno, s názvem Finding Paradise. Stejně jako v předchozím díle, i nyní budeme prožívat příběh skrze doktorku Rosalene a doktora Wattse, kteří prochází vzpomínkami umírajícího muže – od jeho stáří až do jeho mládí, aby mu splnili jeho poslední přání – pozměnili některé jeho vzpomínky tak, aby si myslel, že prožil život, jak si ho přál, a aby pak odešel v poklidu s touto vzpomínkou ze světa.  Pacientem v tomto díle bude jakýsi Colin, jehož život se začal někde v polovině ubírat jiným směrem a za úkol budeme mít splnit jeho přání, které zezačátku vypadá velmi sobecky, ale nejspíše tomu tak doopravdy nebude. V popisu stojí, že stejně jako To the Moon, i toto pokračování je standalone hra, takže není nezbytné hrát předchozí díly, abyste plně pochopili hloubku jejího příběhu, ale vzhledem k utvoření vztahu k již dříve zmiňovaným doktorům, kteří nás provádějí již prvním dílem, by asi nebyl špatný nápad si ho také zahrát. Stejně tak mini-adventuru A Bird Story, která měla vyplnit mezeru mezi prvním a druhým dílem a dle traileru se opravdu jedná o toho samého Colina, za kterého jsme hráli v této epizodě.

Původně měla tato hra vyjít již někdy na přelomu roku 2016/2017, ale tvůrci oznámili, že bude mít mírné zpoždění a na Steamu je dokonce psáno, že vyjde až někdy v průběhu léta roku 2017, ale snad nás Freebird Games nehodlají opravdu tak dlouho napínat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *