Five Nights at Freddy’s – Film potvrzen na říjen! Děsivé hra na velkém plátně!

Po téměř deseti letech očekávání se indie hororový hit Five Nights at Freddy’s konečně dostane na velké plátno. Společnost Blumhouse potvrdila, že filmová adaptace populární videoherní série bude uvedena v kinech a na streamovací platformě Peacock 27. října, právě včas na Halloween.

Pro ty, kteří hru nehráli, Five Nights at Freddy’s vypráví o hlídači, který má za úkol hlídat restauraci ve stylu Chuck-E.-Cheese s obrovskými animatronickými zvířaty. Hra je populární díky své jedinečné hratelnosti typu „point and click“, kdy hráč používá různé nástroje, aby přežil noc, zatímco ho pronásledují strašidelní animatronici.

Twitter

Hra, kterou vytvořil Scott Cawthon, se stala kulturním fenoménem a dočkala se osmi základních videoherních dílů, několika vedlejších her a řady knih, od románů po povídkové sbírky. Nejnovější hra s podtitulem Security Breach vyšla v prosinci 2021 a hráče zavedla na děsivou cestu po obrovské restauraci a herně s Freddyho tématikou.

Na filmové adaptaci se bude podílet sám Cawthon spolu se Sethem Cuddebackem a režírovat ji bude Emma Tammi. V oficiální zprávě bylo také potvrzeno hvězdné obsazení, které zahrnuje Joshe Hutchersona ze série The Hunger Games, Matthewa Lillarda z Vřískotu, Elizabeth Lailovou z You, Kat Conner Sterlingovou z 9-1-1, Piper Rubio z Nestydy a Mary Stuart Mastersonovou ze seriálu Blindspot.

Fanoušci série netrpělivě očekávali zprávy o uvedení filmu, přičemž mnozí se těšili, až uvidí animatroniky a jejich lekačky oživené na velkém plátně. Díky tomu, že za produkcí stojí společnost Blumhouse, mohou diváci očekávat film, který zůstane věrný hororovým prvkům, díky nimž se hra stala tak populární.

První promo fotografie

Film Five Nights at Freddy’s slibuje napínavý a děsivý zážitek jak pro fanoušky série, tak pro nováčky ve světě strašidelných animatroniků. S blížícím se datem premiéry se mohou hororoví nadšenci připravit na to, že se v letošní halloweenské sezóně budou bát jako o život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *