FOBIA – St. Dinfna Hotel – RECENZE – Dobrý nápad s trochu delším provedením!

Krásný velký hotel s prostornou recepcí a trochu zpomalenou obsluhou úplně vyzývá k tomu, abyste vytáhli kreditku a zůstali přes noc. A kdo mohl tušit, že to nebude jenom jedna noc a klíčky vám budou k ničemu. FOBIA – St. Dinfna Hotel je nová hororovka, která se snaží skloubit ty nejlepší části ostatních velkých titulů.

  • Datum vydání: 28. června 2022
  • Vývojář: Pulsatrix Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series X/S

Příběh hry začíná s mladým novinářem Robertem, který se do zmíněného hotelu vydává, aby odkryl záhadu. Někteří hoteloví hosté se ubytovali a pak, jakoby se po nich slehla zem. Roberto se do hotelu dostane pozdě v noci, vyčerpaný po dlouhé cestě sebere klíč ke svému pokoji a jde se ubytovat. No, a když se probudí z neplánovaného šlofíka, nic není takové, jaké bylo.

První a takovým asi nejdůležitějším úkolem je přijít na to, co se vůbec stalo. Proč hotel vypadá úplně jinak, kde se vzala všechna krev. Proč se odlupují tapety z rozpadajících se stěn? A kdy personál hotelu nahradila krvežíznivá monstra? Nezbývá než po vzoru Resident Evilu seskládat inventář a vydat se rozluštit záhadu a vyřešit hádanky.

První část hry je hlavně o objevování a hledání. Přitom se pomalu buduje atmosféra. Pořádně nevíte co se děje, máte kolem sebe řadu zavřených dveří, karty od dveří a číselné kódy. Sem tam se objeví malá, dost děsivá holčička… K tomu máte kameru, která ukazuje skryté předměty a tak máte pocit, že hrajete dobrý horor, podobný Silent Hillu a jenom čekáte, co bude dál.

A tak se asi dostáváme ke zbrani v ruce hlavního protagonisty. Počet kulek je dost omezený, můžete si nahrabat nějaké upgrady na zbraně, ale jinak je to celkem průměr. Máte možnost bránit se, což je podle mě rozhodně plus, ale nemáte zase takové možnosti, abyste se FOBIA proměnila na akční hru. Vlastně tam na to ani není tolik nepřátel.

Klasický hororový gameplay, kde jenom chodíte, běháte a schováváte se, docela pěkně oživuje Robertův foťák. S jeho pomocí můžete přeskakovat v čase a používat například předměty z minulosti, které v současnosti nejsou na svém místě.

FOBIA je v první části moc zajímavá hra, která se pěkně rozjede a drží vás ve střehu. Pak se dost zpomalí a jenom hledáte zbytek důkazů, aby se vůbec dala dohrát. Na pohled připomíná první Residenty a snaží se i o stejnou atmosféru a skoro se tam dostane. Ne úplně, ale snaží se. Není to horor, u kterého by se hráči báli v pravém slova smyslu, ale není to nejhorší hororovka.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *