Football Manager 16‘ inovuje hratelnost a přidává další módy – NOVINKY

23. 09. 2015 David Strnad
1 083 zhlédnutí

Česká obchodní společnost CENEGA (distributor většiny českých krabicových her) vydala prohlášení, v němž potvrzuje spekulace o datu vydání nového Football Manageru. Zároveň se z ní dozvídáme, že titul opatří kompletní českou lokalizací, tedy překladem do češtiny. A právě díky ní si hru užijí stovky lidí, co by se s angličtinou jinak trápili. Football Manager totiž nepředstaví jen zápasy fotbalových mužstev, ale i kompletní funkce koučování takového týmu. Většinu hry tedy strávíte při čtení různých popisků, následném výběru hráčů, jejich trénováním a dalších aktivit, což se neobejde bez znalosti jazyka. Česká lokalizace nechyběla ani v minulém díle, ale dnešní lokalizace se někdy ruší kvůli nedostatku zájmu ze strany hráčů. Žádná hra od Telltale nedostala českou lokalizaci, dokonce ani loňské Dragon Age: Inquisiton nebo třetí Mass Effect, jenže kde oficiální distribuce krčí rameny, tam se fanoušci chopí otěží a vytvoří vlastní překlad. Za zmínku rozhodně stojí překladatelský tým v čele s Markem Tvrdým, jejichž úsilí vedlo k překladům zmiňovaného Mass Effectu, epizodické adventury Life is Strange a nově se chystají přeložit i Dragon Age: Inquisiton.

football manager

Football Manager si hráči považují jako nejlepší hru v žánru manažerství. Jak by také ne, vždyť konkurenci hledá velmi těžko. Série Football Manageru vychází s roční pravidelností už od počátku milénia, každý díl se přitom snaží o značné inovace, 16‘ nevyjímaje. Při oznámení hry začátkem září se komunita dozvěděla, že mód Classic byl přejmenován na Touch, který obsáhne klasickou verzi, ale současně vyjde další, nabízející jen Touch. A pak ještě tvůrci uvolní mobilní hru Touch… Obchody tak začnou distribuovat tři odlišné verze! Sports Interactive nicméně pro tyto změny nikdo nekritizuje, možná se naopak hodí, přejmenovat tento herní mód. Interface hry totiž doznal několika velký změn, hlavně nyní připomíná dotykový systém. 7. září unikla série screenshotů, na kterých si mód Touch můžeme důkladně prohlédnout. Jedna z největší změn tedy tkví v přepracovaném vzhledu hry. Z poslední dnů se však zdá, že těch změn se sešlo víc. Na osobním Twitteru Milese Jacobsena se dočtete spoustu velkých novinek, jež FM 2016 v našich očích dost zlepšují.

Fotbaloví hráči nově získají pracovní pojištění, čímž se jim pojistí samotná mzda. Změní se především systém bodování, kdy dřívější šesti bodovou škálu nahradí dvacetihvězdičkový systém. A také se nám dostane více rad, pokud začneme v něčem tápat. Další velkou novinku si pro nás Sports Interactive přichystali v podobě vytváření vlastních klubů. Chtěli jste si s přáteli založit vlastní fotbalový tým? I když jen virtuálně, nový FM vám to umožní. Konkrétně můžeme ve hře jednoho hráče navrhnout logo, dresy a fotbalisty – vlastní klub podle našeho přání. Nejde s nimi však hrát utkání, takže spíš počítejte s tím, že si tento Fantaskní mód užijete hlavně ve spolupráci přátel.

football manager 3

Ale novinek samozřejmě existuje víc, jejich seznam sepsali tvůrci fanouškovského serveru Football Manager Series: Souhrn „malých“ novinek.

V pátek 13. se FM 16‘ odváží do prodeje, třebaže mu nepřeje šťastné datum, snad fanoušky sportovních her, speciální managmentu, zaujme jako posledně. Každý díl FM se těšil velké oblibě, a to nejen ze strany hráčů. Rovněž herní recenze poslední díl uvítaly s nadšením. Doufejme tedy, že se také další díl povede. Náš server v půlce listopadu přinese podrobnou recenzi.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0