For Honor – NOVINKY – Closed Alpha Testing

Na loňské E3 konferenci od Ubisoftu, nám byl představen titul a také nově nastupující značka For Honor. Titul je zasazen do jakého si „fantasy“ světa, kde se spolu střetávají tři frakce, založené na skutečných období, ovšem bez sebemenších reálných základů. Naštěstí For Honor nehraje na nějaké reálné prvky. A tak se mezi sebou mohou mlátit rytíři, samurajové a v neposlední řadě vikingové.

forhonor_5

Pro nějaký úvod, proč se vlastně tyto frakce rozhodli bojovat mezi sebou, nám dal Ubisoft jednoduchý základ „příběhu“. Nejde o nic obyčejnějšího než o nedostatek pitné vody.

Niny k samotnému testování. Hra vám po spuštění nabídne krátký výcvik, kde si ozkoušíte základní možnosti krytí a udělování úderů. Hra je samozřejmě pro PC přizpůsobena ovládání na myši a klávesnici. Osobně jsem zkusil jak klávesnici s myší tak gamepad a podle mého jsou lidé na klávesnici v docela značné nevýhodě oproti gamepadu, neboť ten, pokud máte jeden z těch kvalitnějších, nabízí větší citlivost, kterou tady rozhodně využijete.

forhonor_4

Po výcviku na vás vyskočí menu hry, které je vytvořeno jako mapa herního světa. V Alphe máte na výběr ze tří základních herních módů. Duel 1v1, Brawl, kde se utkáte zároveň 2v2 a jako poslední a nejvíce očekávaný Dominion, kde proti sobě stane 8 hráčů společně s miniony. V prvních dvou módech máte klasicky za úkol porazit druhou stranu na čisté souboje za pomoci vašich dovedností a umu s postavou. V Dominion je vaším úkolem obsazovat určité oblasti, za které získáváte body.

forhonor_2

Z jednotlivých kol budete získávat mince a také nějaký ten loot, kterým poté můžete vystrojit svého válečníka a posílit mu tak jeho ability. Alpha nabídne 6 postav. Za každou frakci dvě, samozřejmě si můžete postavu obarvit, můžete jí zvolit pohlaví či na ni nasázet nejrůznější emblémy. Hratelné postavy jsou doposud představené přímo od Ubisoftu. Na straně rytířů tak máte na výběr Wardena. Pomalého plně ozbrojeného válečníka s obouručním mečem, díky kterému jsou jeho rány smrtící. Poté Conquerora, který díky svému štítu má velmi silnou obranu. Za frakci vikingů je zde Raider, třímající obrovský Danax jím rozdrtí jakoukoli obranu, ovšem jeho těžkopádnost se odráží na rychlosti. A poté Berserker řazený jako assassin, jenž je smrtelně rychlou postavou díky svým dvoum sekerám. A v neposlední řade strana samurajů. Zde si vyberete mezi Kensei a Orochi. Opět jed Kensei řazená jako těžká a nepohyblivá postava a Orochi jako assassin.

forhonor_5

Hlavní zárukou zábavy je odlišná hratelnost každé postavy.  Její schopnost pohybu, má jiné základní útoky a také speciální útoky. Proto se za každou z postav hraje zcela jinak.

Velmi milé překvapení, byl pro mne fakt, že nebojuje frakce proti frakci, ale zápasy jsou nakombinované a tak si každý může zvolit postavu, za kterou se mu hraje nejlépe. V celé hře jde pouze o to, jak dokážete svou postavu ovládat. Ovšem pokud se dostanete do situace, proti vám stojí více jak jeden protivník a vy kolem sebe nemáte žádného hráče, který by vám pomohl, je opravdu umění a takřka nemožné přežít.

forhonor_7

Do samotného testování jsem se dostal díky registraci, která mi přišla emailem, takže pokud jste jeden z těch šťastlivců, kteří mají Uplay účet a na něm nějakou tu aktivitu neváhejte zkontrolovat vaši schránku. Samozřejmě za předpokladu, že jste se do Alpha testování registrovali.

Plná hra má zatím stanovený datum vydání na 14. února příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *