For Honor – RECENZE – Vikingové x Samurajové

  • Vývojáři: Ubisoft Montreal
  • Platformy: PlayStation 4 / Xbox One / Windows
  • Žánr: single / multi player (Hack and slash) – středověká bojovka
  • Předběžné datum vydání: listopad 2016

ForHonor_og_1200x630

Doba, kdy samurajové vládli Japonsku, nezanikla. Doba, kdy vikingové pořádali nájezdy na blízké kontinenty taktéž ne. S tímto úvodem také přichází velmi zajímavý projekt, a to především For Honor, ve které se tyto národy určitě objeví.

Hra je zasazena do doby raného středověku, kde boj o život znamenal vše. O ochranu sebe a lidí zde byli rytíři. A takto je to taky ve hře. Žádné zbraně budoucnosti, žádné polo-automatické zbraně. Pouze naostřené meče, kopí a další pozlátka smrti. Hra vás provede částmi středověku a budete rytířská elita v Evropě. Hra se tváří velmi podobně, jako CHIVALRY, ta je ale pouze multi – playerová. For Honor nám ale nabízí velmi zajímavé a dech beroucí ukázky z gameplaye, ve kterém můžeme vidět pár momentů právě ze single – playeru. A není divu, že hra sklízí úspěchy na fórech a budoucí hráči této hry jsou již netrpěliví na tuto středověkou „pecku“.

for honor by

Multi – player  je zde pro 8 hráčů, bohužel je to 4 na 4. Možná by bylo lepší, kdyby se mohlo hrát ve více lidech, ale Ubisoft chce zřejmě zachovat spravedlnost, a nechtějí žádné přesilovky 5 na jednoho. To se ale uvidí v úplném finále vývoje této hry.  Dobré alespoň je, že do „týmu“ dostanete pomocníky v podobě válečníků s umělou inteligencí, které zřejmě budete moci z části ovládat příkazy. Zatím ale není známo, jak „chytří“ dokážou být. Doufejme, že si s umělou inteligencí více pohrají, protože v některých hrách nestojí za nic.

Další výhoda, nebo taková třešnička na dortu, je ta, že si budeme moci svého bojovníka neustále vylepšovat, měnit mu styl boje, vše dle vašeho gusta. Nelíbí se vám např. rytíř?, změňte jej na krve-žíznivého obrovského vikinga, který dá svým protivníkům co proto! A nebo také za samuraje, který je spíše specializovaný na hbitost. Neskutečně chytlavá je také kamera z pohledu třetí osoby, která dodá větší a lepší pohled na hru jako na celek. Dokážete vnímat více věcí na jednou.

for honor boj

Jedinou výtku, co mám proti této hře (možná neoprávněnou), je ta, že ve hře bude nastaven systém postupu, ve kterém si za vyhrané / prohrané hry budete moci odemykat nové brnění, kosmetické úpravy a zbraně. Výtka u tohoto je, aby hru nezkazili poplatky za věci, které nelze získat nikterak ve hře, tudíž by se z ní stala taková Pay to Win hra, což určitě nikdo z budoucích hráčů nechce.

+ Středověké prostředí, masivní bitvy o území, zlepšení formy šermu ve hrách

– Našlápnutí do Pay to Win, chybí co-op do single-playeru

Předběžné hodnocení: 7,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *