Forager – NOVINKY – Návykovější než Minecraft!

07. 05. 2019 Nikola Štěrbová
1 772 zhlédnutí

Forager je neuvěřitelně roztomilá, pixelartová hra, která původně neměla oslnit hráče, ale porotu soutěže. Hra sice skončila na druhém místě, ale více než 250 000 hráčů dokazuje, že jde o opravdu úspěšný projekt. Taky koho by nebavilo objevovat barevný svět a sbírat všechno co se dá?

 • Datum vydání: 18. dubna 2019
 • Vývojář: HopFrog
 • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Forager je, jak sami tvůrci uvádějí inspirováno hrami jako je Legend of Zelda, Terraria, Stardew Valley nebo Minecraft. Jde v ní hlavně o objevování herního světa, hledání surovin a craftění užitečných výrobků. Hra nemá úplně jasně daný cíl, ale čím víc toho objevíte, tím víc možností vám hra dá. A jakmile se dostanete do bodu, kdy je veškerá práce na ostrově automatizovaná a vy nemusíte nic dělat, je celkem jasné, že jste se dostali na konec.

Ve hře není těžké se zorientovat ani při prvním spuštění. Prostě začnete klikat, jakmile k tomu dostane první příležitost a už nepřestanete. Podobně jako v Minecraftu začnete s prázdnýma rukama a přes pár základních receptů se dostanete k opravdu zábavné části. Než se nadějete nosíte základní materiály sem a tam (hra má poměrně malý inventář), budujete infrastrukturu a za oknem pomalu svítá. Takhle moc vás totiž Forager dokáže pohltit.

Forager naštěstí není jenom o hledání surovin a rozšiřování základny. S postupným levelováním dostanete dost bodů na nákup speciálních skillů. Občas narazíte na puzzle, který je potřeba vyřešit a když si myslíte, že bude klid, narazíte na dungeon. Prostě má hra dost obsahu na to, aby vás zabavila a neunudila k smrti.

Největší problém hry je asi její cena. Forager na Steamu i GOG stojí 20€ a i přesto, že je neuvěřitelně roztomilá a celkem promyšlená, nemyslím si, že má takovou hodnotu. Hra je silně návyková a dokážete u ní sedět celou noc, ale problém je v tom, že ji do rána máte dohranou a co potom? Nebudete to přece pořád hrát dokola, že?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0