Forgive Me Father – NOVINKY – Lovecraftovský DOOM?

Forgive Me Father je retro hororová FPS v komiksovém kabátku, inspirovaná dílem H. P. Lovecrafta. To v praxi znamená, že jde o hru podobnou původnímu Doomu nebo Wolfensteinovi, jenom s tím rozdílem, že jste nejpříčetnější osoba široko daleko, schopná udržet zbraň a postavit se i samotnému Cthulhu.

  • Datum vydání: 7. dubna 2022
  • Vývojář: Byte Barrel
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Hned na začátku dostáváte na výběr, chcete hrát za kněze nebo radši novináře? Tahle těžká volba nemá moc velký vliv na zbytek dění, tak jako tak jste alkoholik, ve světě plném příšer a vaší jedinou šancí na přežití je prostřílet si cestu ven. Jenom máte trochu jiné schopnosti.

Forgive Me Father nemarní čas s nějakým složitým vysvětlováním toho, co se děje kolem. Dostanete první pistoli, pustí se soundtrack a všechno, co se objeví před vaší hlavní, tam nemá, co dělat. S nabídkou přítomných zbraní se dá experimentovat, na každého enemáka funguje lépe něco troch jiného. A skill tree doplňuje zbytek, ať už si chcete vylepšit střelné zbraně nebo nůž, máte tady tu možnost. Jinak se gameplayově nijak neliší od ostatních a hezky pokračuje vyšlapanou cestičkou.

V čem je ale Forgive Me Father nejlepší, možná nejzajímavější, jsou levely. Čeká jich na vás 25, všechny jsou plné příšer z jiných dimenzí a všechny jsou nepříjemně temné. To jenom přidává na atmosféře, ale musíte se pořád otáčet a držet se toho, že víte, kde jste, kde jsou oni a kam jdete. Především, když se hra rozhodnete připravit si pro vás úplně temný level, ve kterém musíte cyklovat mezi lampou a zbraněmi. No a samozřejmostí jsou skryté oblasti a předměty v levelech.

Forgive Me Father staví na jednoduchém základu, který pro FPS funguje perfektně. Od základních enemáků až po boss fighty, vždycky si máte do čeho střelit. Nábojů i lékárniček je všude dost. A Lovecroftovské zasazení tomu všemu jenom pomáhá, se zbraní v ruce se dají přežít i všechny halucinace a bláznovtsví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *