Fort Solis – Takže, najít všechny nahrávky?

Horor v nekonečné prázdnotě vesmíru, kde vás nikdo neuslyší křičet je asi tak starý jako Vetřelec sám, pravděpodobně starší. A i když je novinka Fort Solis prvním titulem studia Fallen Leaf, nejde o žádné nováčky. Studio je složeno ze zkušených vývojářů a jde to vidět, na první pohled by se totiž dala přirovnat ke Callisto Protocolu a u toho skončit, ale to by byla chyba.

  • Datum vydání: 22. srpna 2023
  • Vývojář: Fallen Leaf, Black Drakkar Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5

Fort Solis je oproti zmíněnému The Callisto Protocol menší a naklade takový důraz na akci a boje jako se spíš soustředí na příběh a využívá všech dostupných prostředků tak, aby hráčům předala ten nejlepší možný zážitek. Což s kvalitním hereckým obsazením a Unreal Enginem 5 není zase tak těžké.

Hra nás bere na Mars v ne tak vzdálené budoucnosti. Cesty tam nejsou zase tak výjimečné, už tam funguje hned několik výzkumných stanic. A světě div, jedna z nich se dostane do blíže nespecifikovaných problémů, vyšle nouzový signál a čeká na svou záchranu. A ano, onou stanicí je právě Fort Solis. A hra si dává sakra pozor, aby hned v začátku nevysvětlila co se děje a proč. Takže si hezky utěsněte skafandr a hurá na průzkum.

Jednou z hlavních náplní gameplaye je hledání stop a hlavně nahrávek, zanechaných původními obyvateli stanice. A když vám hra jemně naznačuje, že nechcete žádnou minout, tak mi můžete věřit, že fakt nechcete. Zatímco v jiných hrách si vývojáři schovávají to důležité do filmů a očividných nápověd, tady je to právě ve zmíněných nahrávkách a bez nich si neškrtnete.

Což nás vede k tomu špatnému a mínusovému. Povětšinou něco hledáte a to se úplně nedá popsat jako vrcholový zážitek. To pak rozbije QTE pasáž, mnohdy dost nečekaně, a pak zpátky k tichému plížení a poslouchání zvuků ztichlé stanice. Takže pokud máte chuť na příběh sem tam střihnutý zběsilým mačkáním kláves, budete se bavit. Jinak ani moc ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *