Forza Horizon 3 – NOVINKY – Austrálie!

Pevně věřím, že se najde velké množství hráčů, kteří nejsou úplnými nadšenci závodních her a musím se přiznat, že mezi ně patřím částečně i já. To ale neznamená, že zavrhuji vše, kde jsou čtyři kola. Spíše mě zaujme jen to, co dosahuje opravdu vysokých kvalit a vymyká se klasickým stereotypům žánru. Sérii Forza Horizon originalita rozhodně nechybí a je to přesně taková hra, která osloví i nejzarytější odpůrce závodních her.f06afd51-67fa-4dfa-bd40-4b8a7f616bab

S koncem září tak přišel již třetí díl Forza Horizon. Playground Games vsadili na jistotu a ve většině vychází z druhého dílu, který byl téměř bez chybičky. Drží si tak základní principy, a to je jedině dobře. Nemuset se spoléhat na silnici je něco ,co většině závodních her chybí a Forza na to vsází již od začátku. Tentokrát nám vývojáři předložili prostředí Austrálie, a to se vším všudy. Mapa je přibližně dvakrát větší než ve druhém díle a najdete tam obrovské množství různorodých lokací. Město, venkov, lesy, poušť – každý si přijde na své a slovo stereotyp tak pravděpodobně hodně dlouho po zapnutí hry nevyslovíte.

Novinkou je také větší volnost při průběhu hry, při kterém bychom měli být téměř úplně odpoutáni od pomyslné kampaně a tvořit si tak hru sami. Vyhovují vám klasické závody ve městě? Jděte tím směrem. Je vám bližší otevřená poušť a jeep? Třetí Forza vám v tom nebude bránit. 4cacce3a-33a7-45ea-a9ce-1e2ba96d0e09

Samozřejmostí je bohatá možnost úprav vozidel a taky větší důraz na zábavné „odbočky“. Driftování, překonávaní časů na určitých úsecích, trhaní rekordů v co nejdelším letu a další původně „zábavné odbočky“, které teď můžete plně zapojit do své kampaně. Nechybí ani multiplayer, který je zase o něco lepší a budeme tak moci projít celou kampaň společně s jinými hráči.

Forza tak rozhodně v současnosti patří k těm nejlepším závodním hrám a dle hráčských recenzí není zklamáním. Velkým potěšením také je, že Forza už není jen exkluzivně pro Xbox a dorazila i na PC!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.