Foundation – NOVINKY – Předběžný přístup

Minulý rok jsme psali o velmi zajímavé nadcházející hře Foundation a ta je teď konečně venku! Sice v předběžném přístupu, ale ohlasy jsou zatím velmi kladné. Středověká novinka od Polymorph Games kombinuje skvělou grafiku se strategickými a survival prvky.

Foundation by se z části dala přirovnat k Banished – skvělému strategickému simulátoru středověké vesnice z roku 2014, který má rozhodně co nabídnou i v roce 2019, ale Foundation jde trošku jiným směrem. Tím netradičním je například grid-less systém. To znamená, že ve hře nejste limitování určitou “stavěcí” mřížkou a můžete tak stavět téměř kdekoliv. To by mělo podpořit přirozenější rozvoj vaší osady, vesnice a města.

Jedná se o simulátor středověké vesnice a to se neobejde bez dobrého hospodářství. Vaším úkolem tak taktéž bude promyšleně spravovat suroviny města a zajistit tak jeho dlouhodobé fungování. Například postavení tržnice na vrcholku kopce nebude tím nejrozumnějším řešením a hra vám to dost rychle a razantně vysvětlí. Hra se inspiruje především tituly jako Settlers, SimCity, Crusader Kings II a zdařile je propojuje v něco nového. 

Nutno také podotknout, že celý projekt započal velmi nenápadně na Kickstarteru a v současnosti dosahuje překvapivě dobrých hodnocení. Na Steamu hru seženete za 29,99€ + je možné přikoupit soundtrack. 

Vzhledem k tomu, že se hra stále nachází v předběžném přístupu, tak samozřejmě nedisponuje nijak rozsáhlým obsahem, ale to se má brzy změnit a obsahu by mělo přibývat. Hrát zatím můžete na čtyřech mapách a co se týče samotného stavění, tak hra obsahuje něco okolo třicítky jedinečných budov. V tomto případně není rozhodně na místě srovnávat cenu a obsah, ale spíše se na to podívat z druhé strany. Koupí hry přispíváte velmi zajímavému projektu a vývojáři tak mají možnost pokračovat v rozšiřování obsahu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.