Foundation – NOVINKY – Středověký simulátor s fantazií!

Už máte dost strategií, které vám nedovolí stavět město tak, jak chcete? Takových, kde si nemůžete navrhnout vlastní budovy a rozmístit je na mapě tak, jak jste si vždycky přáli? Kde nemůžete postavit vesnici na pobřeží, protože je tam mokrý písek nebo na kraji útesu, protože by se mohla zřítit do vody? Středověký budovatelský simulátor Foundation vám nic takového nezakáže.

Datum vydání: začátek roku 2019

Vývojář: Polymorph Games

Platformy: Microsoft Windows

Foundation je klasický simulátor, ve kterém spravujete středověké město. Podobně jako v The Settlers nebo v Anno se musíte starat o to, abyste měli dostatek surovin na stavbu a sýpky plné jídla pro hladové poddané a samozřejmě peníze k nákupu další půdy. K tomu budete stavět monumenty, hrady a kláštery tak, jak si je sami navrhnete. A na rozdíl od ostatních her se nemusíte dívat, jestli stavíte na rovnou zem, budovy ve Foundation se přizpůsobí terénu.

Na začátku hry si vyberete kus země, o kterém si myslíte, že bude nejlepší pro založení města. Prostě se rozhlédnete a vyberete si část mapy se základními surovinami. Položíte první kámen a můžete začít budovat středověkou vesničku. Hra vám do začátku dá pár poddaných (nebo dělníků, chcete-li) a s jejich pomocí budete shromažďovat suroviny a stavět. Každého poddaného si můžete rozkliknout, nastavit mu povolání a podívat se, jaká jsou jeho přání a potřeby. A čím šťastnější svoje poddané udržíte, tím méně problému budete muset řešit.

Foundation staví hráče do pozice správce města/vesnice. A jako takový musíte udržovat dobré vztahy s okolními městy. Sice nebudete s nespokojenými sousedy bojovat, ale ani s nimi nebudete moci obchodovat. A to už by mohl být problém, protože je docela velká šance, že ostatní lordi na mapě budou mít unikátní suroviny a ty nezískáte jinak než obchodováním.

Středověký budovatelský simulátor Foundation ještě čeká pár měsíců ve vývoji a za to dobu se může hodně věcí změnit. Ty dobré, které jsme mohli vidět v Alphě, jako je rozdělování mapy na zóny nebo navrhování vlastních hradů, se už nezmění. A na to se těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.