Foxhole – Multiplayerové bitvy na celé dny!

Všichni víme, co značí zkratka MMO a většina z nás si k tomu rovnou doplní obrázek oblíbeného RPG nebo třeba vozidlové hry. Asi nejdeme rovnou k izometrické přestřelce a už vůbec ne z druhé světové. Přesně s tím přichází dnešní ambiciózní novinka Foxhole.

  • Datum vydání: 28. září 2022
  • Vývojář: Siege Camp
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, mac OS

Foxhole jde úplně jinou cestou než ostatní druhoválečné multiplayer hry. Nejen, že se na všechno díváme shora, ale taky se celé bojiště pohybuje v reálném čase. Bitvy tady trvají celé týdny, někdy i měsíc a bojuje se nejen o území, ale i materiály nebo zásoby a samozřejmě slávu.

Každá bitva se ve Foxhole odehrává na mapě rozdělené na 40 vzájemně propojených částích a každá taková část je svou vlastní mapou. Takže zkusit se posunout o pár set metrů se svou brigádou, přejít most nebo dobýt menší vesničku, je výprava na několik dlouhých hodin, ne-li dní.

Hráči mají na výběr jednu ze dvou frakcí – Colonials a Wardens. S tím jak se rozjedou boje, nemůžete logicky změnit stranu, ale u každé frakce čeká jiný postup, jiná strategie a jiné upgrady.

Nepřátelský tým není jediným nebezpečím, členitý terén na herních mapách může pěkně zpomalit postup jednotek, pokud ho úplně nezastaví. A vývojáři navrch přidali komplexní systém počasí. Malý déšť dokáže zkazit ráno a co teprve sněhová vichřice.

Foxhole je zajímavá zkušenost, ne pro všechny hráče. Má takovou tu návykovou složku, kdy přemýšlíte nad tím, co se děje s vašimi jednotkami a spojenci i daleko od počítače. Protože se ve hře pořád něco děje, máte nervy na pochodu celou dobu a co je nejhorší, průběh bitvy se může kdykoliv změnit. Vítězné tažení na nepřátelské jednotky se může kdykoliv obrátit ve zběsilý ústup.

Hra je dostupná na Steamu po prvním velkém updatu. Foxhole je už teď plně hratelný, postupně budou přibývat nové funkce a objekty. Uvidíme tak, kam hru vývojáři posunou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *