Free to play hry – NOVINKY – Steam

Free to play her je v této době opravdu hodně, nemluvě o hrách, které „legálně“ free  nejsou, ale dají se bez problému stáhnout zadarmo. Jenže existuje zde hned pár zádrhelů. Jeden z nich, asi nejdůležitější, je ten, jestli se hra dá vůbec hrát, laicky řečeno – (není to blbost, kterou vypnete v první minutě hraní).  Další z faktorů je ten, jestli se o hru tvůrci starají, nebo nikoli. Nikdo nechce přeci hrát proti hackerům, kteří hry dost kazí.

Začneme s hrami, které lze hrát přes steam. Jako první uvedu Dotu 2, která je dosti známá na to, aby ji ještě někdo neznal, nebo o ní neslyšel. Další je Team Fortress 2. Jedná se o střílečku, kde hrajete za různé profese – heavy, sniper, spy, medic atd… Každý má specifické zbraně, počet HP, rychlost pohybu a styl hraní. Pokud nechcete platit za Overwatch, určitě sáhněte po tomto titulu. Nicméně Team Fortress 2 byl předtím také zpoplatněn.

Když už je mluva o Overwatch, tak musím zmínit Paladins. Hra funguje velmi podobně, jenže zde se více projevuje Pay to Win, což je škoda. Další střílečku zmíním Warframe, kde se ocitáte za obrněné postavy, každá má svá kouzla, svého sbírače materiálů a vše se odehrává ve vesmíru. Na krátké odreagování, zatím asi nejlepší.

Pokud pomineme survival hry, jako je DayZ, H1Z1 atd…, tak se nám nabízí možnost zahrát si hru, která byla předem placená, a to Infestation: The new Z. Docela se přibližuje zmíněným hrám, sami si ji ale asi neužijete.

U zombíků stále zůstaneme. Když spojíme zombíky a kostičky, mnoho z nás si vybaví minecraft. Co takhle ale Unturned? Procházíte světem, vyrábíte si zbraně, bojujete proti ostatním. Ano, přesně takhle se baví lidé v 21. století. Kdo ale není moc na zbraně a nemusí zombíky, tak další kostičkovou hrou je TROVE. Zde procházíte dungeony, stavíte budovy, obchodujete… můžete si přečíst také recenzi na naší stránce.

Nyní zde máme SMITE. Kdo zná League of Legends, tak si přijde na své. Pokud jste někdy uvažovali, jaké to je hrát z pohledu 3. osoby LoL, tak SMITE vám to názorně ukáže.

Nezapomněl jsem samozřejmě ani na příznivce válečných her. Jako první jsou zde tanky a letadla, v podání War Thunder. Co k tomu dodat. Bitevní pole v tanku, nebo drtivé srážky ve vzduchu.

Poslední hra, která ukončí tento článek, bude Heroes & Generals. Němci, USA a SSSR. Všichni útočí ve válce, zde ale nejsou pouze tanky a letadla, ale můžete hrát i za pěchotu. Na to, že je to free, vypadá velmi slibně. Můžete zde jezdit i na kole. No, která válečná hra vám takové možnosti může dát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *