Friday the 13th: The Game – RECENZE – Je tady maniak a snaží se nás zabít!

Pokud od téhle hororové pecky čekaté nějaký příběh, budete zklamaní. Tahle multiplayerová akce nenabízí nic víc než útěk před Jasonem a nic míň než občasné privilegium se Jasonem stát. Friday the 13th dostává svému jménu i jako hra.

Vývojář: IIIFonic
Datum vydání: 26. května 2017
Platformy: Windows, PlayStation 4, Xbox One
Žánr: akční, horor

Na začátek je důležité upozornit, že tato hra je velice brutální. Jason se s ničím moc nemazlí a ve hře jsou všechny jeho filmové verze. To mu dává víc zbraní a způsobů, jak ublížit nevinným turistům. Kromě klasického sekání a trhání končetin je tady napichování, házení, dušení a upalování přeživších. Hra si tak vysloužila PEGI 18 a není vhodná pro děti.

Ve hře je široký výběr postav, za které se dá hrát. Každá z nich má jiné schopnosti, například výdrž, sílu nebo opravování. Každý Jason má k dispozici jinou výzbroj, jeden má sekeru, druhý mačetu. Liší se i rychlost Jasonových schopností a způsob, kterým chytá hráče. S tímhle si vývojáři opravdu vyhráli. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit postavy, které umí opravovat, protože už jste někdy zkusili praštit Jasona? Nejde to moc dobře a pokud nemáte tým, který se soustředí jenom na zabití Jasona, nemáte šanci ublížit mu.

Teď už k samotné hře. Každé kolo začíná výběrem postavy, za kterou chcete hrát. Tuto postavu si můžete libovolně customizovat. Na začátku kola si dáte preferenci na Jasona nebo na Tommyho Jarvise a potom už jenom čekáte, za koho budete hrát. Hraje se v osmi hráčích, takže šance, že budete Jason je relativně malá. Po skončení několika sekundové cut sceny začíná boj o přežití.

Asi nemusím vysvětlovat, že úkolem Jasona je pochytat všechny táborníky a poslat je do věčných lovišť. V roli vystrašených turistů máte několik možností, jak se zachránit. Teoreticky nejjednoduší by bylo počkat dvacet minut do konce a posbírat expíky, ale Jason vetšinou takové campery vyčuchá a zbaví se jich. Můžete opravit vysílačku a zavolat policii, ke které bohužel musíte doběhnout. Potom nastupuje klasická metoda, najít benzín, baterku a klíče, opravit auto a ujet. Už tady asi chápete, proč je důležité vybírat si postavy, které dokáží něco opravit. Jason se jen tak nevzdává a rád skáká pod jedoucí auto, takže si na cestě dávejte pozor. Vysílačka a mapa jsou velice důležité věci a pomáhají v komunikaci s ostatními hráči. Jsou tady i zbraně a pastičky, ale jak už jsem zmínila, ty Jasona zastaví jenom na chvilku.

Friday the 13th určitě není grafický zázrak roku, ale hra si na nic nehraje, nepadá a nemá moc bugů. Je to skvělá koperace a určitě na nějakou dobu zabaví.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *