Frostpunk – NOVINKY – Založte civilizaci ve zmrzlé pustině

03. 09. 2017 Jakub Fišer
1 519 zhlédnutí

Neotřelých strategií není nikdy dost. Obzvláště, pokud se odehrávají v post-apokalyptickém světě. Jednou takovou strategií je i titul Frostpunk, od renomovaného studia 11 bit Studios, kteří mají na svém kontě především skvěle zpracovanou adventuru This War of Mine, která mimo všechny hlavní platformy vyšla i na mobilní rozhraní Androidu a iOS. Co ale je ten jejich nový titul Frostpunk? V jádru je to vlastně budovatelská strategie. To by jistě pro začátek mohlo stačit. Budovatelská strategie, takových známe plno – SimCity, Cities a další, všechno je to na jedno brdo, ne? Stavění domečku, parků atd.

Jak jste ale jistě pochopily, Forstpunk nebude jen tak ledajaká strategie, už jen pro to, co jsem nastínil v úvodu – neotřelá hra z post-apokalyptického světa. Přesně tak, Frostpunk totiž nejde od This War of Mine nijak daleko. Vaše město totiž nebude nic menšího, než poslední město na planetě Zemi. Hra tedy končí ve chvíli, kdy vy prakticky vyhladíte poslední smítko naší civilizace na této planetě. Jak již ale název napovídá, post-apo svět, který vás bude obklopovat je velká zamrzlá pláň; Zem tedy postihl jakýsi opak globálního oteplování. Jelikož se nejedná o ledajaký titul, ale o titul z rukou vývojářů This War of Mine, budete tedy muset činit i zde rozsáhlá rozhodnutí, která dost možná rozhodnou o budoucnosti našeho lidstva. Morální rozhodnutí budou opět vyšperkovaná nad rámec naturalismu a vy tak budete muset opravdu hodně přemýšlet, abyste nezvrátili chod dějin.

Hra přitom nebude vůbec patřit k těm snazším, protože na začátku bude vaše poslední město na zemi disponovat malou osadou, která se časem může rozrůst do obrovského města plného lidí a života. Spíše než o udržení civilizace tak půjde o založení nového lidstva a jen vaším úkolem bude, jak se o tento mezník postaráte. Můžete být zlý a krutý vládce, který upřednostňuje jen právo skupiny před právem jednotlivce, ale můžete udělat občas i výjimku a sledovat, jak se to vašim svěřencům líbí nebo nelíbí. Možností je skutečně několik a vypadá to, že Frostpunk budeme moci vyzkoušet ještě letos, hra totiž má vyjít do Vánoc na PC a co bude dál, to se uvidí.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0