Game Access 17 – NOVINKY – Hry na konferenci

Na začátku května jsme měli možnost být přímo v centru dění na Game Access 17 (herní konference). První den byla pouze after party – Brno – planetárium – zde nás uvítali a seznámili jsme se s pár vývojáři. Druhý den byl v Sono Centru – ohromné množství přednášek – podrobnosti budou v dalších článcích. Byly zde 2 sály – jeden zaměřený spíše na PC, druhý na mobily. V garážích byly workshopy s novými hrami. Večer byla after party u Špilberku, další den opět to samé co v Sono Centru a večer opět after party v centru Brna. Toto jsou jen stručné informace – více si můžete přečíst v našem elektronickém magazínu, zde se chci zaměřit na něco jiného).

Tento článek bude spíše o hrách, na které jsem narazil v garážích. První hra, která mne zaujala, byla Arma – project Argo. Ta se bude pyšnit především tím, že bude zadarmo, za mikrotransakce dostanete pouze outfit, který vám nic nepřidá a velmi dobře propracovaný „realisticko-herní“ svět. Měl jsem možnost si ji vyzkoušet, a hratelně je o mnoho lepší, než předešlé Army.

Další velmi překvapivou hrou, na bázi minecraftu, mne překvapili opět tvůrci z Bohemia Interactive, kteří pracují na YLANDS. Bylo sice možné si vyzkoušet pouze kousek z herního světa, co na nás bude čekat, ale už z toho krátkého hraní jde vidět, že stavění a bouraní zemské půdy bude větší legrace, než stavění lodí a obydlí.

Hra, která se malinko vrací (pohybem) do minulosti, bylo VAPORUM. Nejsem sice zastánce tohoto žánru, ale byla velmi dobře hodnocená od lidí, kteří tam byli, a musím říci, že konkurence byla velmi velká.

Potom tam byly takové hry, které mne moc neoslovily, ale možná právě na vás tato díla čekají. Jedná se například o Vestige of the Past, Leashed Soul – logická, Someday you´ll return – česká hororovka umístěna do našich lesů, Parigami, Band of Defenders – vcelku bláznivá hra, ale na chvilkové pobavení určitě postačí, Ghostory – skákačka a mnoho dalších.

Dále zde bylo možnost si vyzkoušet VR hry: I Jump Alone, Blue Effect, Detached a The Wizards.

Další tituly, které mne opravdu oslnily, byly: The Great wobo escape – v budoucnu s vývojáři plánuji udělat rozhovor – jedná se o mobilní aplikaci, kde je zapotřebí malinko přemýšlet, být hbitý a trpělivý. Další byla Shadowgun – Legends, který vyjde na IOS a Androidy, Planet Nomands – zde se také těšte na obsáhlejší článek pouze o této hře, která je podobná No Man´s Sky a samozřejmě Black Hole – česká Indie hardcore plošinovka – článek nás rozhodně nemine.

Určitě sledujte náš web, protože sem dám i pár informací o tom, jak se tvořila Mafie3, zásadní problémy, které vývojáře trápily při tvorbě Witcher 3, nebo jak se tvoří zvuky a hlasy ve hrách, těšte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *