Gamedec – NOVINKY – Polský Cyberpunk od jiného studia!

Gamedec je připravované cyberpunkové RPG od polských tvůrců ze studia Anshar, ale těžko byste si hru spletli se Cyberpunkem 2077. Gamedec se odehrává ve Varšavě 22. století. Život se přesunul do virtuálního světa, děti otročí ve free-to-play hrách a hráč se dostává do role detektiva/specialisty na virtuální zločiny.

  • Plánované datum vydání: 2020
  • Vývojář: Anshar Studios
  • Platformy: Microsoft Windows

Gamedec uvede hráče do světa, ve kterém se virtuální realita a skutečnost prolínají víc, než by se většině z nás líbilo. Velké korporace i obyčejní lidé neváhají a vyřizují si mezi sebou účty, ať jsou kdekoliv. Zločiny překračují hranice obou realit a mrtvoly se kupí na hromadě. Uprostřed toho všeho se nachází hráč a mezi nulami a jedničkami se snaží najít pravdu.

Každý případ, ke kterému se hráč dostane má několik konců. To, jaký konec hráč uvidí, záleží na počtu nalezených důkazů a správných nebo špatných rozhodnutích, během řešení případů. Nicméně každý případ ve hře se dá uzavřít, nehledě na počet špatných rozhodnutí a neobjevených důkazů.

Gamedec se naštěstí netočí jenom kolem vražd, čekají nás i kuriózní případy jako případ na farmě. Hráči se starají o dýně a v klidu a míru opracovávají své políčko, zatímco je šmíruje nějaký delikvent. Farmáři jeden po druhém omdlévají a hráč si může vybrat, jestli se vydá na farmy za nimi nebo vyřeší případ v reálu.

Gamedec slibuje velkou volnost a spoustu rozhodování. Záleží na morálních rozhodnutích, stejně jako na vykonaných činech. Hra si bude pamatovat, když se rozhodnete někoho zastřelit nebo hacknout turretu. Jednotlivé činy ve hře se nakonec spojí, svět kolem vás se podle nich bude měnit, a to nakonec uzavře příběh celé hry.

Různá rozhodnutí by měla vždycky vést k jinému konci. To znamená, že hra dokáže překvapit i na druhé nebo třetí dohrání. Vývojáři plánují vydat hru někdy během příštího roku, ale přesné datum zatím neoznámili. Gamedec se sice nemůže měřit se Cyberunkem 2077, ale i tak to zní jako zajímavá hra, kterou si nenechám ujít. A co vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *