Gamescom 2022 – TÉMA – Výběr z obří konference!

Každoroční videoherní konference Gamescom 2022 začala tuhle středu a hned první den nám naservírovala řadu novinek k už dlouho očekávaným titulům a zástup her, na které se můžeme těšit. Jaká jsou ta nejzajímavější oznámení z konference?

The Calisto Protocol

Rozhovoru a záběrů z gameplaye jsme se dočkali už na letošním Summer Game Festu a teď se přidali další. Ukázky bojových animací a útěk odpadními tunely hned naladí hráče na tu správnou vlnu a jestli něco, tak vývojáři potvrdili, že hra vypadá pořád stejně drsně a krvavě. Pořád jste v trestanecké kolonii a pořád bojujete o holý život. Prostě idylka ve vesmíru. The Calisto Protocol vyjde 2. prosince 2022 na počítače, Xbox i PlayStation.

Dune Awakening

Potom, co se Duna vrátila do kin se kolem vyrojilo nějak moc velkých her. Nejdřív tady byla strategie Dune: Spice Wars a teď se připravuje další titul, tentokrát MMO survival. O té toho ale moc nevíme, krátký trailer ukázal záběr na postavu stojící na písečné duně a k tomu víme, že příběh bude vycházet z knih i nového filmu. Datum vydání nebylo oznámeno, hra se chystá na PC, PlayStation i Xbox.

Dead Island 2

Je to tak. I přes uniklé zprávy o možném oznámení data vydání pro tuhle nepřekonatelnou zombie hru z roku 2011, tomu spousta z nás nevěřila. Na Gamscomu jsme se dočkali potvrzení, nový Dead Island vyjde 3. února 2023. A bude na nás čekat úplně nový svět v LA, zasazený kolem zombíků, které tak dobře známe a mordujeme s baseballovou pálkou v jedné ruce a lahví alkoholu v druhé.

Killer Klowns from Outter Space – The Game

Pro fanoušky starých hororů s předvídatelnou zápletkou a cisternou umělé krve je tady taky něco. Na zem přiletěl cirkus, z jiné planety, plné zabijáckých klaunů lačnících po krvi. V asymetrickém multiplayeru máte dvě možnosti, buď se s ostatními klauny snažíte pochytat všechny lidi nebo se jako člověk snažíte přežit neuvěřitelnou invazi. Hra vyjde příští rok na počítače, PlayStation a Xbox.

The Fabulous Fear Machine

Zajímavým překvapením je právě tahle hra. Představte si typickou americkou budku na předpovídání budoucnosti. Takovou ve které sedí vědma a za pár chechtáků vám vyloží osud. Tady je přesně taková budka, jenom se nesnaží všem předpovědět něco dobrého, ale navést lidstvo k tomu, aby zničilo samo sebe. Tak trochu. To všechno v kresleném, komiksovém kabátku. Hra vyjde ještě letos.

Moonbreaker

Vezměte si miniatury z klasických deskovek, na kterých jste strávili desítky hodin během modelování, tisknutí (popř. vybírání v obchodě), malování a obecně dovádění k dokonalosti a hoďte je na obrazovku. Moonbreaker je hra která se bude točit kolem miniatur a jejich následnému použití ve hře. Hra jde 29. září do Early Accessu pro počítače a snad bude stejně zábavná, jak vypadá v traileru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *