Gamescom 2024 – Absence velkých hráčů! Xbox se ale účastní!

Společnost Sony potvrdila, že se veletrhu Gamescom 2024 nezúčastní, a pokračuje tak v trendu posledních let. Tato každoroční akce v německém Kolíně nad Rýnem je nejdůležitější herní akcí na světě a pro vývojáře a vydavatele představuje klíčový okamžik, kdy mohou představit své nejnovější tituly.

Mluvčí společnosti Sony sdělil serveru Eurogamer: „V současné době nemáme v plánu prezentovat hry na veletrhu Gamescom 2024.“ Místo toho se společnost Sony soustředí na své vlastní akce, jako bylo nedávné vysílání State of Play, na kterém byly představeny chystané tituly, jako je remake Silent Hill 2, sci-fi střílečka Concord a nová hra Astro Bot, jejíž vydání na PS5 je naplánováno na září.

Společnost Nintendo se letošního Gamescomu také nezúčastní. V dubnu mluvčí společnosti Nintendo UK vysvětlil: „Gamescom je skvělá akce a každý rok posuzujeme, zda by se jí Nintendo mělo zúčastnit, nebo ne. Po pečlivém zvážení ze všech hledisek jsme se rozhodli, že se Gamescomu 2024 nezúčastníme.“ Nintendo plánuje umožnit hráčům vyzkoušet si hry pro Switch na jiných akcích v průběhu roku.

Oproti tomu společnost Microsoft oznámila, že Xbox bude mít na Gamescomu 2024 významnou účast. Microsoft slibuje svůj „dosud největší stánek“ a hodlá představit působivou řadu her včetně Indiana Jones and the Great Circle, Call of Duty: Black Ops 6, Avowed, Microsoft Flight Simulator 2024 a Age of Mythology Retold, které vyjdou ještě letos.

Gamescom 2024 je naplánován od 21. do 25. srpna, předcházet mu bude 20. srpna Opening Night Live Geoffa Keighleyho, v rámci kterého dojde k oznámení a odhalení her. Očekává se také účast společností Ubisoft a THQ Nordic, což zaručuje, že i přes nepřítomnost společností Sony a Nintendo bude na veletrhu spousta vzrušení a nových her, které si budete moci vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *