GeForce GTX 950 bez přídavného napájení?

Asus GeForce GTX 950

Na celosvětovém trhu s počítačovým hardwarem, tedy konkrétně s grafickými kartami, stoupá stále větší poptávka o grafické karty značky nVidia a její modelové rodiny GeForce. Většina těchto grafických karet vyžaduje dodatečné napájení pomocí 6pinového konektoru PCIe, které dodává čipům „šťávu“. Celosvětově známá společnost nVidia, která je jedním z předních výrobců grafických karet ve spolupráci s firmou ASUS nyní vysílá na trh novou grafickou kartu GeForce GTX 950 bez tohoto konektoru.

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 950 disponuje TDP 90W, což je vysoko nad možnosti slotu PCI Express x16, aby ji zvládl pouze tento slot sám napájet bez pomoci dodatečného PCIe konektoru, který disponuje šesti piny. Novinka vyplývající ze spolupráce dvou známých společností má mít TDP sníženo na hodnotu 75W k čemuž by měl podle všeho stačit samotný slot i za přítomnosti referenčních taktů mezi 1024 až 1188 MHz zvýšeny na hodnoty 1051 až na maximálních 1228 MHz. „Devět set padesátka“ obsahuje stejně tak jako jiné modely s tímto modelovým označením poněkud osekané GPU GM206 včetně 768 CUDA jáder, 64 texturovacích jednotek a 32 rasterových jednotek. Dále v její výbavě můžeme nalézt operační paměť GDDR5, taktovanou na poněkud standardních 6,6 GHz , která dosahuje až ke 2 GB. Tato grafická karta také disponuje dvěma profily, konkrétně se jedná o OC Mode a Gaming Mode, přičemž druhý jmenovaný se soustředí na hry.  V obou případech jsou takty vyšší než referenční.

Tuto poměrně dobře vybavenou grafickou kartu s velmi vysokou energetickou efektivitou, která v podstatě prakticky ukazuje na vyspělost 28 nm výrobního procesu, doplňuje kvalitní chladič který tedy evidentně využívá prostý hliníkový profil. Výrobce také na dva velké ventilátory, které se také na kartě nachází, pěje samou chválu díky jejich nízké hlučnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *