Geometry Dash – RECENZE – Nervozita z geometrie

25. 01. 2016 Vojtěch Pastuszek
3 702 zhlédnutí
 • iOS / Android – 13.8.2013, na Steamu – 22.12.2014
 • Vývojář: Robert Topala
 • Žánr: Arkádová hra, Single-player

Geometry-Dash-

Stále hledáte a hledáte hru, při které se můžete dokola nervovat, protože vám stále nejde projet /proskákat daný úsek levelu, který hrajete již ne málo hodin? Pro tuto příležitost je Geometry Dash právě tím, co zřejmě hledáte. Pokud jste se ale lekli toho, že žádný level neprojedete, tak to jste si vyložili špatně. Hru si nejprve můžete projet v „pomocném“ módu, kde, když „umřete“, objevíte se kousek zpátky od své nedávné smrti. A tak to jde až do konce každého levelu. Problém je, že někdy ani s tímto pomocným módem, to nebude lehké. A vy, jak vás to neustále vrací zpátky, si říkáte: Jak to vlastně někdo může projet v normálním módu? A přesně toto vás – (zřejmě – podle mého uvážení) – motivuje k tomu, tuto hru dohrát.

geometry dashh

Hra nemá žádné těžké nastavení, nebo ovladatelnost. K ovladatelnosti vaší postavičky – (kostky) – vám postačí pouze jedno tlačítko – (mezerník, šipka nahoru, nebo na mobilech pouhé kliknutí kdekoli na display).

V této arkádovce musíte projíždět různé druhy levelů, ve kterých se pomalu ale jistě stupňuje obtížnost. V podstatě v každém levelu se přidá nový druh překážky. Jsou zde různé bodliny, trojúhelníky, pily, obyčejné čtverce a další různé pasti. Pozor si také musíte dávat na plošiny, které vám pomůžou při skoku – vyletíte 2x více do vzduchu než při obyčejném skoku.

Vaší jedinou zbraní je skok. Nejsou zde žádné zbraně, díky kterým můžete ničit připravené překážky. Zde závisí na každé milisekundě, pokud skočíte moc brzo, nebo pozdě, vše se odvíjí na vašem úspěchu při projetí dané pasáže. Ale nelamte si hlavu. Po pár hodinách hraní přijdete na to, kdy správně načasovat skok. Aby vás tvůrce motivoval k projetí dalších levelů, dostáváte různé druhy podob vašeho čtverce, různé barvy, popřípadě vzhled vaší lodě. Loď není v Geometry Dash jako primární část, ale objeví se v každém kole. A vypadá to tak, že s vaší postavou vlezete do portálu, díky němuž nasednete na loď a letíte. Je to takové odlehčení od předchozího neustálého skákání přes překážky.

Geometry-Dash-Meltdown-1

Demo je zdarma, plná verze na Google Play je k datu 25.1.2016 – 43 kč, a to není zrovna moc, na tak propracovanou hru.

Hra je dostupná nejen na PC, ale také na příslušenství s Androidem / iOS

+ Parádní odreagování na chvilky v čekárně, nebo na jiných místech, možnost zkusit Demo verzi, zabaví na spousty hodin.

– Zpoplatněná plná verze, pár levelů je opravdu až srdcervoucí, protože nervy z neustálého opakování vás skoro doženou k šílenství – pozn.: nehrajte tuto hru příliš dlouho!

Hodnocení: 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0