Get-A-Grip Chip and the Body Bugs – Platformy skrz lidské tělo!

Get-A-Grip Chip, 2D okouzlující platformer s roztomilou postavičkou a grappling hookem, vlastně magnetem. Původně vyšel na PC a ještě v klasickém sci-fi zasazení. Pokračování Get-A-Grip Chip and the Body Bugs nabízí mnohem zajímavější prostředí uvnitř lidského těla a ještě vyšlo i na mobilní platformy.

  • Datum vydání: 28. července 2022
  • Vývojář: Redstart Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Android, Xbox One

Get-A-Grip Chip je dokonale úžasný malý platformer, o kterém se nedozvíte, dokud na něho náhodou nenarazíte někde jinde. Aspoň tak mi to přijde, protože na to, jak zábavná tahle hra dokáže být se o ní vůbec nemluví a je to vážně škoda.

V druhém díle – ne nutně pokračování série – se hlavní postavička Chip vydává na dosud neprobádané teritorium, ale velkých změn tady moc není. Kromě toho, že míří na mobily, se děj odehrává v lidském těle. To je celkem rozdíl oproti původní továrně. Přiby sem vzdělávací prvek. A všechno, co děláte má nějaký dopad, takže hodně štěstí s nezabitím hostitele. Ale jinak…

V základu jde o pořád stejně zábavnou hru. Ani tady nemůžete skákat, ale musíte spoléhat na svůj magnet, ať chcete s něčím pohnout nebo se posunout na jinou platformu. Popis zní mnohem složitěji, než jaká hra skutečně jě. A kdybych musela vypustit označení pro děti, sáhla bych pro těžce oddechová.

Málokdy se stane, že vás něco ohrozí natolik, abyste se odporoučeli a museli začít znovu. A paradoxně nejtěžší částí bude pro některé hráče konec. V levelech totiž hledáte bílé krvinky, každá z nich představuje jeden z pojmů spojených s funkcí lidského těla a vy k ní musíte přiřadit správnou definici.

Get-A-Grip Chip and the Body Bugs má jenom jediný problém, není tady snad jediná nová mechanika. Všechno, co bylo v původní hře najdete i tady a tak si můžete rovnou odpovědět na to, jestli je pro vás. Pokud už jste ji tedy hráli. Jestli ne, je to stejně jednoduché – velkým plusem je barevné prostředí a jednoduché ovládání, mínusem je téměř nulová výzva pro ostřílené hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *