Ghost Of Tsushima – Problém s PSN znovu omezuje dostupnost PC portu!

Ghost Of Tsushima Director’s Cut, akční adventura od společnosti Sucker Punch, se chystá vydat na PC tento čtvrtek 16. května. Avšak na Steamu nebude k dispozici ve všech zemích, jak se očekávalo. Důvodem je, že pro online funkce hry je vyžadován účet PlayStation Network (PSN), který není dostupný ve všech regionech.

Tato situace již byla viděna nedávno při vydání hry Helldivers 2, kdy řada hráčů ve svých regionech neměla přístup k účtům PSN. Samotná hra Ghost Of Tsushima je převážně singleplayerová a vývojáři ujišťují, že pro hraní singleplayerového módu není nutný účet PSN. Nicméně, online multiplayer mód nazvaný Legends vyžaduje účet PSN.

Předchozí problémy s propojením účtů na Steamu a PSN u hry Helldivers 2 vedly k masivní negativní odezvě a nakonec byl tento požadavek zrušen. Avšak stále není jisté, zda společnost Sony bude tentokrát ustupovat. Na stránce hry Ghost Of Tsushima na Steamu je explicitně uvedeno, že pro online multiplayer a překrývání s PlayStation je vyžadován účet PSN.

Situace je komplikována tím, že Steam je dostupný ve více zemích než PSN, a tak hráči v regionech bez PSN mohou být připraveni o hru, za kterou již zaplatili. Bylo zjištěno, že někteří hráči, kteří předobjednali hru Ghost Of Tsushima, již obdrželi automatické vrácení peněz na Steamu.

Je tedy otázkou, zda je pro společnost Sony výhodné dovolit většímu počtu uživatelů PC připojit se k ekosystému PSN a riskovat ztrátu prodejů a negativní reklamu. Poptávka po PC verzích her od Sony je velká, přičemž nedávná analýza ukázala, že prodeje PS5 zaostávají za PS4. Bude zajímavé sledovat, jak Sony tuto situaci řeší a jak se to projeví v recenzích na Steamu.

Ghost Of Tsushima Director’s Cut je na PC očekávánou hrou, ale technické problémy spojené s účtem PSN způsobují, že bude ve vybraných zemích nedostupná nebo omezená. Je zřejmé, že propojení Steamu a PSN je problematické, a společnost Sony čelí současným i minulým výzvám ohledně účtu PSN ve specifických regionech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *