Ghost Song – Devět let čekání!

Ghost Song je jednou z těch her, které už nikdo ani nečekal. Vývojáři otevřeli kampaň k financování vývoje hry na Kickstarteru už v roce 2013. A tak informace, že atmosférická adventura vyjde ještě tento rok potěší spíš nové fanoušky než, že by zvedla ze židle ty původní. I když, možné je všechno.

  • Datum vydání: 3. listopadu 2022
  • Vývojář: Old Moon
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Na opuštěném měsíci Lorian V, dávno zapomenutém lidmi i vším ostatním se z dlouhého spánku probouzí náš hrdina. Na sobě bojový oblek a přitom nemá jedinou vzpomínku na to jak se tam dostal a proč vlastně. Nezbývá než cesta na povrch a hledání odpovědí.

Ghost Song má být atmosférickou adventurou a tak je přirozené čekat velký důraz na objevování prostředí vzdáleného měsíce a všeho, co hráče obklopuje. A po téhle stránce jde vidět, že se na hru vyplatilo počkat. Ať už jste zrovna v jeskyních, osvětlené zářícími květinami nebo běžíte na druhou stranu od nepřátelské příšery. A objevování se netýká jenom prostředí, ale i příběhu a historie místa, na kterém jste se ocitli.

I bez spoilování zápletky, je myslím jasné, opuštěný měsíc není zase tak opuštěný jak se dělá. A je potřeba se co nejdřív ozbrojit. Nabídka zbraní vypadá rozmanitě a měla by sednout každému, podobně jako výběr cílů – od houbovitých emzáků po plechové hnusáky. A když prolezete dost jeskyní a objevíte dost trosek narazíte i na přátelské NPC a časem si možná i vzpomenete, co se vlastně stalo.

Ghost Song je lákavou adventurou, především pokud preferujete vesmírná tajemství a rádi sbíráte malé kousky nápověd. Trochu horší je to z mého pohledu s gameplayem, jde o solidní průměr s pár novými nápady. A protože se na hru čekalo tak dlouho, myslím že jsou vysoká očekávání na místě. A jestli je Ghost Song naplní zjistíme asi za dva týdny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *