Gibbous – A Cthulhu Adventure – NOVINKY – Lovecraft a Disney v Rumunsku!

Je tady další Lovecraftem inspirovaná hra, což vyplývá už ze samotného názvu Gibbous – A Cthulhu Adventure, ale tíživé atmosféry se tady nedočkáte. Rumunské studio Stuck In Attic vytvořilo hru kompletně ve 2D a kromě barevných animací, má poutavý příběh, řadu puzzlů k vyřešení, skvělý voice acting a jako parťáka hráč vyfasuje mluvicí kočku. Co víc si přát?

  • Datum vydání: 7. srpna 2019
  • Vývojář: Stuck In Attic
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Linux

Gibbous je point and click adventura a jako taková má pár základních mechanik, které nikoho neohromí. Naštěstí se v Gibbous bude hráč stejně víc soustředit na kreslený svět, vtipné dialogy a hledání tajemného Nekronomikonu.

O tom je v podstatě celá hra. Detektiv Don R. Ketype je vyslán do města Darkham svým zaměstnavatelem, aby mu zmíněnou knihu přinesl. O vzácné literární dílo má velký zájem i místní kult, který tvrdí, že půjde přes mrtvoly, aby ji dostal. A chudák knihovník Buzz, který Nekronomikon našel na zaprášené polici a kousek knihy přečetl nahlas se dostává do středu dění.

Správná atmosféra je důležitá ve všech hrách, a i když vám v Gibbous asi nebude běhat mráz po zádech, 60 různých lokací si udrží vaši pozornost. Každá lokace ve hře má svůj vlastní soundtrack a nové postavy v nich posunují rychle příběh. Hráč se ujme role celkem tří postav, detektiva Dona, knihovníka Buzze a mluvící kočky Kitteh. Je trochu škoda, že všechny postavy mají stejné schopnosti a z pohledu hráče je úplně jedno za koho hrajete, ale aspoň je nějaká změna.

Lovecraft tady ustupuje do pozadí, což je paradoxně dobře. Hra je dobře napsaná a když se zrovna neválíte smíchy, proklikáváte každé místo na obrazovce a hledáte skryté předměty. Puzzly by mohly trochu náročnější, ale možná je to jenom můj pocit.

Gibous – A Cthulhu Adventure je vtipná hra s hodně povedenou grafikou. I když je Cthulhu v názvu, nemusí vás vůbec zajímat, je to hra se spoustou skvělých dialogů a i přesto, že připomíná spíš pohádku od Disneyho, nákupu rozhodně nebudete litovat.

Jeden myslel na “Gibbous – A Cthulhu Adventure – NOVINKY – Lovecraft a Disney v Rumunsku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.