Gigabyte BRIX: Je libo hru?

Gigabyte BRIX 

Pokud zvažujete nákup výkonného mini počítače určeného především na hraní her, určitě přemýšlejte i o jednom z nové řady čtyř minipočítačů BRIX, které vychází z intelovské platformy NUC. Tyto nové modely jsou vyzbrojeny procesory Intel Core generace Skylake a mimo to také nabízí konektor USB typu C s rozhraním Thunderbolt 3.

Společnost Gigabyte vypustila do světa čtyři nové počítače BRIX, které budou nosit ve svém modelovém označení procesorů, kterými jsou vybaveny. V praxi to tedy znamená to, že na trhu přibudou počítače s označeními GB-BSi5T-6200, GB-BSi5HT-6200, GB-BSi7T-6500 a GB-BSi7HT-650. Konkrétně jde tedy o procesory Core i5 a Core i7 Skylake, které jsou dosti úsporné a kromě již zmiňovaného rozhraní Thunderbolt 3 na USB konektoru typu C se můžeme těšit také na slot pro až 80mm M.2 SSD. Dva modely nesou ve svém označení písmena HT, což znamená, že jsou vyšší (46,8 mm) než základní modely (34,4 mm) a díky těmto rozměrům se do nich vejde právě jeden 2,5″ disk či SSD, a to i s plnou výškou 9,5 mm. Procesory v těchto modelech jsou použity dva a to Core i5-6200U a Core i7-6500U. V obou případech se jedná o procesory disponující dvěma jádry s tím, že i7 dosahuje vyšší základní i turbo frekvence. Pokud je řeč o GPU daného procesoru, zde se v obou případech jedná o Intel HD Graphics 520 se základním taktem 300 MHz a maximem na 1 či 1,05 GHz.

Výrobce čtveřici těchto počítačů řadí do skupiny počítačů, které se hodí především jako HTPC a multimediální PC nebo jako nízkorozpočtový počítač pro domácnosti nebo kancelář. Rozhraní Thunderbolt 3 disponuje propustností až 32 Gb/s a nechybí zde podpora rozhraní DisplayPort 1.2 pro rozlišení 4K při 60 Hz a samozřejmě také USB 3.1, 3.0 či 2.0. Možno je napojit až šest zařízení. Na přední straně počítače jsou umístěny dva audio konektory a dva USB 3.0, další dva USB 3.0 jsou na boku společně se čtečkou SD karet a vzadu je ethernetový RJ-45, Mini DisplayPort, HDMI 2.0, zmíněný USB C, HDMI 2.0, napájecí konektor a otvor pro zámky. Počítače Brix lze mít položené standardně na stole nebo je přimontovat pomocí systému VESA.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *