Give it Up! – MOBILNÍ HRY – Vzdáte se taky?

Give it up je mobilní hra od vývojářů z Invictus Games Ltd. Poprvé se na Google Play objevila 30. listopadu 2015 a o rok později, přesněji 15. listopadu 2016, se dočkala pokračování Give it up 2. Verze obsahující reklamy je zdarma ke stáhnutí pro Androidy.

Jde jenom o přeskakování všech překážek. Dotykem postavička vyskočí. Zní to jednoduše že? Hra je v základu strašně jednoduchá, ale budete umírat častěji než v Dark Souls. Budete potřebovat hodně pevné nervy k překonání prvního levelu. Každý skok je třeba si pečlivě načasovat. Pokud si skok načasujete špatně, skončíte rozplácnutí na stěně nebo napíchnutí na kůlu. To se bude dít dost často. Pocit frustrace umocňuje číslo pokusu na začátku každého kola, je strašné opakovat něco třistakrát nebo víckrát.

 

Aby hráči u hry vydrželi déle než pár minut a nepraštili se svým drahocenným smartphone o zem, drží je ve hře soundtrack. Ten se opravdu povedl. Drsné beaty doprovází hráčovi skoky. Později, jak hra postupuje, začíná zpívat i postavička a starý dobrý soundtrack tím oživuje. Na konci každého kola se objeví rada nebo nějaké povzbuzení, např. „Ještě to nevzdávej!“ nebo „Zkus to ještě jednou!“.

 

Give it up nabízí 18 různých úrovní a 13 hratelných charakterů. Jak už to tak bývá, každý nový level je těžší, než ten předchozí, aby tam byla nějaká ta výzva. Upřímně jsem se nikdy nedostala přes čtvrtý level, takže podle mě, si to tvůrci mohli odpustit. Charaktery se dají kupovat pomocí mikrotransakcí. Jestli chcete tvůrcům poděkovat za tuhle nervy vyčerpávající pecku, která je na Google Play zadarmo, tohle je jeden ze způsobů.

Hra je kompletně v angličtině a lokalizace se neplánuje. Grafika je celkem jednoduchá, hra má pár překážek v podobě trojúhelníků a válců a někde mezi nimi skáče roztomilá bublina. Tvůrci to nepřeháněli s barvami a nemusíte se tak bát rušivého blikání jako u Geometry Dash. Celá hra je jenom o trénování trpělivosti a postřehů. Není jednoduché u hry vydržet, já sama jsem ji několikrát odinstalovala. Časem mi začne Give it up chybět a tak ji zase stáhnu a mučím sama sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *