Gloria Victis – RECENZE – Nový MMORPG svět ze středověku

  • Vývojář: Black Eye Games
  • Datum vydání: 9. června 2016
  • Žánr: MMORPG, akční – Early access

gloria victics

Máte rádi fantasy hry? A co když vám řeknu, že jde o fantasy svět ze středověku, přesněji z doby romantismu? Tato informace vás určitě navnadí na novou MMORPG řežbu. Jedná se tedy o zatím early access zážitek, který se vám vryje pod kůži a rozhodně vás lehce nepustí. Velkým lákadlem je také plně otevřený svět, kde si můžete dělat vše, co se vám zachce a to určitě není na škodu. Pozor si ale budete muset dávat na obrovské množství nestvůr číhajících venku.

Pár her s tímto nápadem již přišlo. Jedná se o boj z blízka či z dálky. Háček je ale v tom, že na nepřítele budete muset neustále mířit, nestačí si ho pouze označit a bezhlavě do něj bušit středověkým náčiním. Nebaví vás ale ponuré PVP boje, ve kterých jde pouze o větší čest a slávu vašeho hrdiny? Zde se totiž od normálních PVP soubojů můžete zúčastnit bojů o teritoria, díky kterým můžete s vaším cechem kontrolovat velkou část území.

Smlouvání, smlouvání a smlouvání. Tržiště je hlavně o tomto slovu, o nic jiného nejde. Vy a vaše postava si tedy vytváříte svou vlastní ekonomiku, která bude velmi důležitá do další fáze hry. Jak ale získáváte zbraně, brnění a doplňky? Jednoduše z padlých mrtvol nebo z craftění. Je jen na vás, jakou cestu si zvolíte. Pokud budete dobrý vyráběč, tak jsme zase u prvních třech slov. Na tržišti budete muset s vámi vyrobeným zbožím smlouvat o co nejlepší cenu.

gloriaa

Hra trvala tvůrcům zhruba 2 roky, než si byli jistí, že nic nezkazí, když ji dají na vyzkoušenou do early access. Povedla se jim ale hra? Na to už budete muset přijít sami, nebo si počkat na plnou verzi. Díky grafické stránce bude moci konkurovat starším MMORPG hrám, které jsou stále na špičce. Cena k datu 25.7.2016 je 19,99 Euro. To na novou hru není moc velká částka. Bohužel se na steamu objevuje hodnocení: smíšené pocity. Nechme se tedy překvapit. Důležité ale je, že zde nejsou žádné mikro transakce, stačí si ji pouze koupit a nemusíte se bát, že byste hru přestali hrát kvůli někomu, kdo do hry vrazil tisíce korun.

+ Boj s lukem, nádherný otevřený svět, možnost obsazování teritorii

– Mapa potřebuje doladit, pár úseků před hrady jsou nedodělány.

Hodnocení: 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *