God of War – NOVINKY – Boj, který pocítíte na vlastní kůži

  • Datum vydání: 2017
  • Vývojáři: SIE Santa Monica Studio
  • Platforma: PlayStation 4
  • Žánr: Akční, adventura, single – player

Opět zklamu PCčkáře, ale je zde další trhák v podobě pokračování God of War, který se s ničím a nikým nepáře. Předchozí tituly jsou spíše tou nám velmi známou klasikou pro konzole, kde spíše pouze bojujete, ale nevíte moc za co, nebo kvůli čemu, časem nás doprovází skákací části, které se zase podobají většině her, které vyšly před více jak 5 lety. Nyní je ale revoluce, revoluce, kterou každý ocení. Myslím si, že už to tak ani jinak nebude, po této změně by se hráči a především vývojáři rádi vrátili do sice krásných časů, ale komunita neustále tlačí na nové a nové vychytávky. Vychytávky zde myslím příběhové. Pokud jste nebyli vášnivým hráčem takovýhle her kvůli příběhu, jen jste si chtěli zabojovat a prostě – projet nějakou hru, tak jste všechny mluvené scény přeskakovali, tudíž vám chyběl i část děje. Novinky za posledních pár let ale přišly s lepší formou mluvených částí hry, kdy se do postavy opravdu vžijete a nebudete chtít nic přeskakovat.

Všechno to cítění, které postava v daný moment zažívá, všechny emoce… ty se na vás určitě projeví. Budete dojetím plakat, nebo budete rozzlobení, to už je na vás, rozhodně vás děj pohltí a nepustí.

První gameplay video z nejnovějšího titulu God of War, které by mohlo nést číslo 4., je o bohu, který má syna. Chce jej naučit lovit, dá mu luk a dýku. Kluk musí ulovit jelena, ale jak to tak obvykle bývá, u první oběti je lovec vždycky nervózní, jelena tedy mine. Nachází trolla, se kterým není zrovna moc lehký boj. A po zabití trolla přichází ta část, která pohne vašimi city. Kluk totiž jelena trefí, jenže si neuvědomuje, že zranil nevinné zvíře. Otec mu řekne“ dokonči to, co jsi započal“. V tu chvíli ve mne proběhl mráz po zádech, protože grafika samostatné krajiny, postav a jelena samotného je tak úžasná, že jsem se doopravdy vcítil do kůže kluka, který ho musel následně dorazit.

Ať už vám takové scény vadí či nikoli, hra vám nabídne mnoho bojů s různými příšerami, ke konci videa se totiž objeví i drak, se kterým bude asi závěrečný duel, to už se ale musíme nechat překvapit. Mimochodem, od prvního vydání God of War uplynulo již 12 let a na světlo světa se již dostalo 12 vydání této kultovní hry – buď na mobily, nebo na konzole. Nechme se tedy překvapit, jakou podívanou nám God of War připraví tentokráte. Škoda, že je to opět pouze na PS4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *