God of War – NOVINKY – Odchod do důchodu pro Kratose neexistuje

Ten kdo sledoval letošní E3, tak už jistě ví, na co se těšit. Z konference Sony je toho dosti. Ale asi nejspíše nejvíc nás mohl uchvátit nesmrtelný God of War od vývojářů ze Santa Monica. Nějaké informace už sice máme, ale příběhový trailer nám chyběl, plus něco málo z hraní hry. Pojďme se tedy podívat co nového nás čeká a jakými změnami prošla hra a hlavně Kratos.

Staronový bůh války

Nový God of War obsahuje mnoha změn. Takovou první nejdůležitější je změna prostředí. Co by totiž náš děda Kratos dělal v Řecku, když už tam skoro všechny pobil, zničil, vyhnal a vymlátil. No já osobně byl z Řeckou mytologií velice spokojen a nechtěl nic měnit. Avšak to jsem ještě nevěděl ,že se Kratos vydá výše na sever a navštíví Skandinávii a její poloostrov. Kde na něj čeká o to více severských bohů, polobohů a mýtických potvor.

Další takovou novinku je, že nebudete cestovat sami. Kratos si totiž pořídil syna. Což byl docela šok, ale nakonec se přidají aspoň nové prvky hry. Na to bych chtěl navázat kompletní změnou hratelnosti. Ten kdo GOW hrál ví, že je to „rubačka“ z pohledu třetí osoby s  občas uzamknutou kamerou na určitých místech. Nový GOW se tomu vyhne. Místo toho, aby Kratos máchal okolo sebe meči na řetězech. Tak bude ladně švihat sekyrou, která podle trailerů a „gameplaye“ není jen tak obyčejná. Umí jí například zahodit a ona se mu vždy vrátí. Nebo na ní aktivuje jistou mrazivou magii. Bylo i poukázáno k tomu, že se Kratos bude zlepšovat v disciplínách, které aktuálně používá.

„Nechtěli jsme značku rebootovat, tak jsme přišli s výraznými změnami, v rámci Kratovi příběhové linie.“ řekl Cory Barlog šéf vývoje. Například syn, kterého jsme tu zmiňovali. Ten symbolizuje změnu bývalého spartského generála a současného poloboha. „Kratos je sice pořád nabručený, ale už to není nadále to zuřící krvelačné monstrum.“ ještě Barlog doplnil.

Pod článkem jsem vám přiložil video co obsahuje deseti minutový „gameplay“ z roku 2016, kde můžeme vidět jisté změny hry. Co se informací vydání hry týče to bohužel nevím zatím nic. Sice už jsou na internetu „leeky“ ohledně data 28.11.2017. Avšak musíme brát věci s rezervou a poslušně čekat. Snad touto změnou GOW neztratí kouzlo a Kratos miliony fanoušků.

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *