Good Company – NOVINKY – V čele společnosti na kalkulačky s obřím potenciálem!

Kdo z nás občas nezatouží po vlastní firmě, kde všechno šlape jako na drátkách, s nadmíru spokojenými zaměstnanci, zákazníky pějícími samou chválu na její produkty a enormními výdělky. Management simulátor Good Company staví hráče do čela právě takové firmy, teda, do firmy s tak obrovským potenciálem takovou být.

  • Datum vydání: 21. června 2022
  • Vývojář: Chasing Carrots
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Hra začíná na úplné nule. Máte jenom sami sebe, sen a firmu, po otci, která neudělala moc velkou díru do světa. Takže si musíte udělat jméno, najít zákazníky a rozjet výrobu. Chvíli se radujete z prvních chechtáků, dokud se nezvedne zájem zákazníků a vám dojde kapacita na výrobu. Na řadě je investice, rozšíření podniku a nábor nových zaměstnanců. A tak pořád dokola.

Při zakládání nové hry se můžete rozhodnout mezi singleplayer kampaní, freeplay modem a multiplayerem, který je ještě základu. Single je rozdělený na levely a podobně jako třeba v Two Point Hospital plníte objectivy a posunujete se dál. Hra většinou chce, abyste si zpřístupnili nový blueprinty a postupně se posunete od výroby rozdílných modelů kalkulaček až k počítačům.

Good Company je v mnoha ohledech klasický tycoon, rozšiřujete svoje malé impérium, nabízíte nové a nové zboží a snažíte se přitom zohlednit přání zákazníků. Tady se do hry trochu míchá plánování. Chcete vyrábět to nejlepší zboží s nejnižšími náklady a tak hledáte ideální poměr. Hra se snaží přidat trochu osobnosti tím, že můžete pojmenovat vlastní výrobky a trochu je upravit, ale jestli čekáte nadšené reakce zákazníků, tady se jich nedočkáte.

Good Company je skvělý tycoon, který dělá správně velkou část věcí. Můžete budovat a rozrůstat se, ale hlavně efektivně. Hra se tolik soustředí na plánování výrobního procesu, že úplně zapomíná na další aspekty. Třeba nešťastní zaměstnanci, zavření v hale bez oken nebo barev, nijak výrazně nezpomalí váš průchod hrou.

Pokud tedy hledáte něco s péči o zaměstnance a zákazníky, Good Company vás asi nenadchne. Na druhou stranu, jestli vás právě tahle stránka her nudí, mám pro vás moc dobrou zprávu. Good Company je na Steamu, Epic Games i GOG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *