Google představil vlastní streamovací službu Stadia – NOVINKY

Dnešní svět se ubírá směrem ke streamovacím službám. Již nějaký čas je v kurzu streamovaná hudba, kdy za měsíční poplatek dostanete více jak 50 milionů skladeb k dispozici ve formě streamovaného obsahu; na tomto principu běží dvě nejpoužívanější služby Spotify a Apple Music. Na stejném systému běží i streamovací služby co se týče videoobsahu, například Netflix či HBO GO. Kromě toho, že jsou tyto služby cenově velice zajímavé, spojují konzumenty a producenty. A přesně toho chce docílit i Google se svou nejnovější videoherní streamovací službou jménem Stadia.

Celá síla streamovací služby Stadia je v objemných datacentrech, které vlastní společnost Google. Ta tak může hráčům a zájemcům o tuto službu slíbit streamovaný obsah v rozlišení až 4K a to při 60 snímcích za sekundu; vše tak bude záležet na rychlosti vašeho internetu. Tím nejzajímavějším je ale to, jaké hry budou moci předplatitelé v rámci Stadie hrát. Google již oznámil spolupráci s několika věhlasnými studii, jako například id Software, které vyvíjí videoherní série Doom a Quake. Stadia má i pomoci v rozvoji YouTube scény zaměřené na videohry, pomocí představeného gamepadu totiž budete moci ihned video sdílet na YouTube jakožto živý přenos.

Google se tak s tímto projektem pustil do pro ně dosud moc neprobádaného světa videoher. Většina uvědomělejších hráčů však příchod streamovací služby očekávala s otevřenou náručí. Především díky tomu, jak je vidět, jakého úspěchu dosahují služby Netflix nebo Spotify. Podle Googlu je projekt Stadia na svém začátku, ale je již hotov na takové úrovni, aby byl použit mezi koncovými zákazníky. Tvůrci slibují spuštění ještě tento rok, přičemž na svém začátku (zatím bohužel neznáme datum ani případně měsíc) by se služba měla podívat do USA, Kanady, Velké Británie a „většiny států Evropy“. Těžko říct, co si pod tímto označením představit a zdali se tedy dostane služba i k nám, respektive je téměř jasné, že se k nám dostane, ale jestli už v první vlně. Více se dozvíme v létě na tiskové konferenci I/O, kde Googlu představuje své nové produkty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *