Grafická karta R9 380 Gaming 4G

Mezi vlajkové lodě a trhu s grafickými kartami od AMD patří i nové Radeony R9 390X a R9 380, které se ihned po svém vstupu na trh staly nejvyhledávanějšími a nejoblíbenějšími grafickými kartami na trhu. Konkrétně se tedy jedná o grafické karty, na kterých spolupracovaly společnosti AMD a Sapphire. Celkově se dá tedy říct, že tyto grafické karty jsou hojně vyhledávané díky své přijatelné ceně, přijatelnému a bezproblémovému výkonu založeném na nových technologiích zpracování a chlazení samotné karty.

Pokud se budeme bavit o celé nové rodině grafických karet, budeme mít na mysli konkrétně modely s označením R7 (360 a 370) a R9 (380, 390 a 390X). Modely 380 disponují spolehlivým čipem Antiqua a model 390 a 390X spoléhají na čip Grenada. Plocha čipu u prvního jmenovaného modelu činí celkem 259 mm2 a u ostatních je 438 mm2. Co se týče frekvence, zde u 380 pozorujeme hodnoty na 970, u 390 1000 a u 390X dosahuje až na 1050. Rozdíly mezi 4GB mainstreamovou grafikou a její slabší 2GB verzí jsou v celku nepatrné, najdeme je především v taktu, kdy jsou pochopitelně zvýšené u 4GB verze, což samo o sobě přispívá k vyššímu výkonu. V současné době má však 4GB paměti na grafické karty poměrně znatelný přínos, protože řada her dnes běžně využívá toto množství paměti. V řadě her se tak dočkáte nejen několika málo FPS navíc, ale hlavně celkově plynulejšího chodu hry. S grafickou kartou MSI R9 380 Gaming si dopřejete ten pocit hraní na prvotřídní úrovni, což ocení především uživatelé PC, kteří si ve volném čase rádi zahrají své oblíbené hry. Tyto grafické karty disponují také novou verzí chlazení Twin Frozr V, které zajišťuje vyšší efektivitu, přínos a nižší hlučnost, což dosti pomáhá k lepšímu požitku z hraní oblíbených herních titulů.

Grafické karty řady R9 zakoupíte v mnoha internetových a kamenných obchodech a jejich cena se pohybuje mezi šesti až desíti tísíci korunách s ohledem na vybraný model.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.